Внаслідок мілітаризації Білорусі Росією північний кордон України опинився в небезпеці – журналіст (Відео)

Олександр Демченко

Криза на білорусько-польському кордоні

НАТО немає контактів із Росією

Український північний кордон опинився у небезпеці внаслідок мілітаризації Білорусі Росією. Про це в етері програми “Дійові особи” на “5 каналі” повідомив редактор відділу “Світ” видання “Лівий берег” Олександр Демченко.

“Мене більше всього непокоїть мілітаризація Білорусі, тому що за цими історіями з білорусько-польським кордоном, з кризою мігрантів ми пропускаємо, що Росія в екстреному порядку надає вже законтрактовані системи протиповітряної оборони, винищувачі, є вже літаки російські, які літають над територією Білорусі, вони здатні нести гіперзвукові ракети. Це додаткові сили, які стягуються не лише до українського кордону, а й до білоруського”, – зазначив він.

За словами Демченка, ми маємо кризову ситуацію.

“НАТО немає контактів із Росією, вони були розірвані зі сторони Москви. Вони не знають, що робитиме Москва, окрім якихось розвід груп, які вони направляють. Зараз і НАТО, і США, і ЄС стоять перед вибором для чого це робить Росія. Або для того, щоб повністю мілітаризувати Білорусь м’якопоглинаючи її або для того, щоб готуватися для нападу на Україну. Оце величезне питання, яке стоїть перед країнами заходу і тому вони намагаються щось робити у відповідь. Чим би не завершилася вся ця кампанія російська – це просто гра м’язами, чи це поступове поглинання Білорусі чи дійсно підготовка до українського бліцкригу. Ключове наступне, що у будь-якому разі в перспективі для нас це надзвичайно велика проблема, тому що північний кордон тепер теж у небезпеці”, – додав журналіст.

Дивіться повний випуск програми

Як повідомляв 5.UA, нещодавно мігранти намагалися прорвати “стіну” на кордоні з Польщею.

Нагадаємо, режим Лукашенка в Білорусі штучно спричинив міграційну кризу на кордонах з Євросоюзом. Уранці 8 листопада у Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів. Дві великі групи мігрантів прорвали паркани і потрапили до Польщі з території Білорусі.

Водночас заступник голови МВС Євген Єнін заявив, що Україна повністю контролює ситуацію на своєму кордоні з Білоруссю. Наразі прикордонники посилюють захист та готові до можливих провокацій.