Росія посилює свої військові позиції поблизу наших кордонів для тиску на Україну, – Кулеба

1

Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на "Суспільне", про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю Financial Times.

"Ми вважаємо, що використання мігрантів проти Білорусі, ситуація навколо Північного потоку-2, кампанії з дезінформації, військове нарощування Росією (на кордоні з Україною. – Ред.) – це частина ширшої картини (гібридних атак на Європу. – ред.)", – сказав Кулеба.

Глава МЗС переконаний, що РФ посилює свої військові позиції біля кордону держави заради створення тиску на Україну.

"Те, що ми зараз маємо – це інфраструктура, створена для великої кількості військ і великої кількості військової техніки, яку можна розгорнути проти України або використовувати як важіль впливу", – зазначив Кулеба.

Кулеба додав, що союзники України готові на військову співпрацю з Україною, і на санкційні заходи для протидії Росії.

"Ми знаємо, що може зробити кожен партнер. Дехто може працювати з нами на військовому треку. Інші бажають діяти через економічні заходи. Хтось інший може робити лише політичні повідомлення. Важливо об'єднати всі ці елементи разом, і виходячи з можливостей та політичної готовності кожного партнера, зробити свій внесок", – сказав Кулеба.

Міністр закордонних справ узагальнив, "все, що може зміцнити здатність України захищатися та демотивувати Росію від того, щоб вдатися до військових дій, розглядається".

Читайте: Наші партнери готові і на військову співпрацю з Україною, і на економічні заходи проти РФ, – Кулеба