Медики зможуть оформити житло в лізинг: подробиці

Ключі

Відсоткова ставка по програмі лізингу – 5% річних

Міністерство фінансів України підписано договір між ПрАТ “Укрфінжитло” та Міністерством охорони здоров’я з метою реалізації механізму забезпечення медичних працівників України житлом на умовах фінансового лізингу. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

“Сьогодні підписана перша угода між “Укрфінжитло” і МОЗ, що дозволить працівникам медичної сфери, які отримують заробітну плату з бюджету, придбати житло в лізинг під 5%. Це лише перший крок. Мінфін буде ініціювати підписання таких угод з усіма відомствами, щоб всі працівники бюджетної сфери – медики, військові, поліцейські, вчителі, які отримують зарплату нижче ринкової, мали можливість придбати житло на пільгових умовах. У короткостроковому періоді заплановано придбати 12 тис. квартир для подальшої передачі їх у фінансовий лізинг”, – зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, підписання зазначеного документу – це можливість для лікарів та медсестр впевнено планувати своє майбутнє саме в Україні.

“Переконаний, що запровадження цієї програми знайде відгук у родинах медичних працівників. Мова про можливість взяти житло в лізинг і, сплачуючи суму звичайної оренди, через певний час отримати право власності на помешкання”, – зауважив він.

Умови програми:

  • відсоткова ставка по програмі лізингу – 5% річних;
  • авансовий внесок по лізинговій угоді – 0%;
  • строк угоди – до 20 років.

Додається, що найбільш важлива перевага програми – це фіксована ставка на весь період дії договору, яка не залежить від жодних зовнішніх обставин. Придбати житло у рамках програми можуть громадяни України, які отримують заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету або місцевих бюджетів, а також особи, відомості про яких внесені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Однією з умов є робота на поточному місці не менше 6 місяців.

Додаткові вимоги:

  • обмеження по максимальному середньомісячному доходу сім’ї в залежності від середньомісячної заробітної плати в регіоні;
  • у членів сім’ї заявника немає у власності нерухомості (крім розташованої на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей) або сім’я потребує покращення житлових умов (площа нерухомості у власності менша ніж 20 кв.м на одного члена сім’ї).

Зазначається, що сім’я в рамках програми – це чоловік, дружина, їх неповнолітні діти.

Вимоги до житла:

  • вік житла до 20 років або його реконструкцію (капітальний ремонт) здійснено не раніше ніж за десять років до укладення договору фінансового лізингу;
  • нормативна площа житла – до 21 кв.м на одного члена сім’ї, для сім’ї з однієї або двох осіб – це 52.5 кв.м;
  • нормативна вартість одного квадратного метру квартири яку можна придбати, залежить від вартості спорудження житла, що визначається Мінрегіоном, помноженої на підвищуючий коефіцієнт в залежності від населеного пункту (до прикладу, сьогодні для Києва та прилеглих населених пунктів (до 30 км від границі міста) вона складає майже 30 тисяч гривень).

Нагадаємо, Кабінет Міністрів дозволив внутрішньо переміщеним особам через портал “Дія” подавати заявку на отримання щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг на наступні шість місяців.