США планують оголосити дипломатичний бойкот Олімпіади в Пекіні

Адміністрація президента США Джо Байдена збирається до кінця місяця оголосити про дипломатичний бойкот майбутніх зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні.

Про це пише газета Washington Post з посиланням на кілька джерел, знайомих із планами Білого дому. Бойкот полягатиме у тому, що ні сам Байден, ні будь-хто з членів американського уряду не відвідуватиме зимову олімпіаду в офіційній якості.

На участі в олімпіаді спортсменів зі США це рішення ніяк не позначиться.

Дане рішення покликане стати відповіддю з боку адміністрації США на порушення прав людини в Китаї. При цьому наголошується, що вказаний захід не пов’язаний із онлайн зустріччю Байдена з лідером Китаю Сі Цзіньпіном, яка пройшла 16 листопада.

У квітні повідомлялося, що Сполучені Штати хочуть обговорити з союзниками бойкот зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні – на тлі посилення тиску щодо відмови від участі в змаганнях через питання прав людини в Китаї.

Раніше американський сенатор від Республіканської партії Мітт Ромні закликав бойкотувати Олімпіаду в Пекіні, яка відбудеться взимку 2022 року.

Нещодавно стало відомо, що до зимових Олімпійських ігор влади Китаю хочуть змусити McDonald’s запустити оплату цифровим юанем по всій країні.

Раніше Міжнародна федерація профспілок виступила проти Олімпіади у Пекіні.

загрузка…