Зеленський хоче свою корупцію, брехню і некомпетентність перенести на тих, хто рятував Україну в 2014 році – Ар’єв

Володимир Ар'єв

Народний депутат відзначив, що чинна влада руйнує енергетичну незалежність України

Влада Зеленського руйнує енергетичну незалежність, яка була здобута Україною за каденції п’ятого Президента Порошенка. Про це під час брифінгу заявив народний депутат з фракції “Європейська Солідарність”, Володимир Ар’єв.

Він нагадав, що Росія продовжує вести гібридну війну проти України, у тому числі за енергетичною складовою. 

“2014 році у нас фактично не було альтернативи щодо газу, вугілля, нічого. Тобто ми фактично були голими, босими, підходили до осінньо-зимового сезону 2014-2015 років, не маючи альтернативних джерел. Тому що вся політика України всіх попередніх лідерів була вибудувана на те, щоб купувати енергоносії у Росії і бути залежними від Російської Федерації”, – нагадав Ар’єв.

Він згадав, що в 2014 році тодішній президент Петро Порошенко разом з РНБО завдання для уряду забезпечити це постачання вугілля. Після цього постачання вугілля забезпечується з підприємств, які зареєстровані на контрольованій українській території. Підприємств, які платили податки в Україну, а не в так звані терористичні республіки.

“Газ почали купувати у Європі – це були дуже складні переговори, переорієнтація з абсолютно іншого джерела. А вугілля було з підприємств, які працювали за українським законодавством. Зокрема, за 2014 рік є документ: лише з території, яка тоді була окупована, в український бюджет було виплачено майже 14,5 мільярдів гривень. Кілька підприємств вугільної промисловості, зокрема ДП «Луганськвугілля», ДП «Шахта Кісельова», за 2014-2015 рік сплатили 13.7 мільйони гривень податків в український бюджет, а не бюджет так званих ДНР і ЛНР”, – нагадав Володимир Ар’єв.

Також він пояснив, що підприємства були юридично українськими, відвантажували вугілля. А шахтарі, які живуть на окупованій території отримували зарплату. 

Ар’єв також нагадав, що українська влада робила все можливе для диверсифікації поставок і здобуття енергетичної незалежності від країни-агресора. 

“З Австралії привезли 600 тис. тон вугілля, із США Україна отримала 1 млн 700 тис. тон вугілля. Тобто тоді подбали про те, щоб віялових відключень електроенергії, перебоїв тепла не було”, – згадав народний депутат.

Ар’єв нагадав, що влада в 2014 році у важких умовах захищала Україну від енергетичної, інформаційної, дипломатичної, економічної війни, повноцінної повномасштабної гібридної війни, яку розв’язав проти України Путін.

“Тепер Зеленський хоче свою корупцію, брехню і некомпетентність перенести на тих, хто тоді рятував Україну. Чому корупцію? Тому що у терористів та агресорів, починаючи з 2019 року, Україна закупила вугілля на майже 4 мільярди доларів. У 2019 році – на 1,6 мільярда, у 2020 році – на 1 мільярд доларів, і в 2021 році – вже на 0,7 мільярдів, і продовжує закуповувати вугілля”, – зазначає народний депутат.

Також депутат згадав і журналістські розслідування, відповідно до яких, те вугілля, яке зараз йде з Росії, у тому числі вивозиться з Донбасу, після чого їм роблять підробні сертифікати. Далі фірми бізнес-партнера Зеленського Коломойського завозять це вугілля в Україну, зауважив Володимир Ар’єв.

“Це – схема завезення вугілля і торгівлі безпосередньо із агресором та терористами. Як ви вважаєте, хоч одна підозра комусь видана? Ясна річ, що ні/ Зараз купується електроенергія з Білорусі, в той час, коли наші західні партнери просять цього не робити. Зараз, коли немає в сховищах газу, коли критична ситуація з вугіллям і три чверті теплових блоків України стоять саме через відсутність вугілля, а інші блоки працюють, спалюючи дорогий газ, ми наближаємося до катастрофи”, – наголосив Володимир Ар’єв.

“Володимиру Зеленському за все це доведеться відповісти. І за переслідування опонентів. І за співпрацю з терористами руками свого бізнес-партнера Коломойського. І за руйнацію енергетики України. За руйнацію незалежності України від російського енергетичного гачка, на який він знову нас намагається посадити. Як уже з 2019 року саджає на вугільну залежність, саджає на залежність від перетоку електроенергії. Залишилося тільки ще почати купувати у Росії газ, щоб завершити повну руйнацію того, що будувалося з 2014 по 2019 рік”, – підсумував народний депутат.

Нагадаємо, раніше адвокати Порошенка. Крім того, Ілля Новіков та Ігор Головань прокоментували підозру ексміністру енергетики Володимиру Демчишину, назвавши її чернеткою “підозри” для Порошенка, зліпленою “з лайна і паличок”.