Україна посилює охорону кордону з Білоруссю: задіяно близько 8,5 тис. осіб і авіаційні підрозділи ДПСУ

1

Про це заявив 16 листопада речник ДПСУ Андрій Демченко, інформує Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.

"Посилення кордону відбувається. Задіяно близько 8,5 тисячі осіб. Три тисячі — це прикордонники. Решта нацгвардійці та поліцейські. Наша задача на цей час – збільшення прикордонних нарядів, щоб ми могли чітко відстежити ситуацію на кордоні. Задіяні також авіаційні підрозділи ДПСУ для відстеження можливого потоку мігрантів в бік України", – сказав Демченко.

Він повідомив, що визначені місця, де можливі скупчення мігрантів. За його словами, на кордоні з Білоруссю місцевість болотиста, це завадить вільно пересуватися.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Протистояння на кордоні Польщі та Білорусі: мігранти кидають каміння та світлошумові гранати у військових, ті у відповідь поливають їх із водометів. ВIДЕО

Демченко додав, що взаємодія з органами місцевої влади відбувається постійно. Це стосується співпраці з територіальною обороною, громадськими формуваннями, які можуть допомагати прикордонникам. Це резерви, які у разі необхідності будуть задіяні. "Вони максимально мобільні для того, щоб вийти на будь-яку ділянку кордону", – сказав він.

Своєю чергою, генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун зауважив, що зараз "момент істини – чи втримається Польща, чи ні. Це розвідка боєм".

На його думку, на накопичення мігрантів на кордонах країн ЄС з Білоруссю вчасно не було реакції міжнародної спільноти. "Всі розуміли, що це накопичення має десь колись прорвати. І якщо поляки дадуть слабину, це буде надзвичайна проблема", – зауважив він, додавши, що "ніхто не зупиниться і далі давитимуть на ЄС та НАТО".

Також читайте: Міграційна криза може бути лише прикриттям для активних дій Росії проти України, – Міноборони Литви

За словами генерал-майора запасу, ситуація на кордоні з Білоруссю – це і відтягування значних українських сил на білоруський кордон. "Ми тепер змушені тримати значне угруповання на кордоні з Білоруссю, щоб витримати гіпотетичну навалу. Це один із маневрів, щоб відволікти увагу від східних кордонів України. І щоб увага ЄС та НАТО була зосереджена на кордонах ЄС", – додав військовий.

На його думку, ситуація напружена і потребує реакції міжнародної спільноти.

Як повідомлялося, мігранти з боку Білорусі 16 листопада почали штурмувати польський кордон у районі пункту пропуску "Брузги-Кузниця.

Також читайте: Незабаром Європі доведеться обирати – газ із Росії або захист України та миру, – прем'єр Великої Британії Джонсон

Нині безпосередньо на польсько-білоруському кордоні перебуває 3-4 тисячі мігрантів, загалом у Білорусі – до 20 тисяч.