Вірменія та Азербайджан звинувачують один одного в обстрілах: у Нагірному Карабаху поновилися бої

Нагірний Карабах

Унаслідок бойових дій, загинули 10 вірменських військових

У Нагірному Карабаху поновилися бої. Сторони звинувачують одна одну в обстрілах. Міноборони Вірменії каже: азербайджанські військові зайшли на територію країни на одній зі східних ділянок кордону.

Унаслідок бойових дій, загинули 10 вірменських військових, Єреван утратив контроль над двома позиціями – повідомляє видання “Новини Вірменії”.

Інформацію про загиблих і поранених підтвердили в Міноборони Вірменії. Однак кількість не уточнюють. Єреван звернувся по військову допомогу до Росії.

Азербайджан натомість твердить: відповідає на провокації вірмен і захищає свою суверенну територію. Міноборони Азербайджану заявило, що військові знищили протитанкову установку та міномет противника, а також захопили багато зброї і боєприпасів. А ще затримали кількох вірменських армійців.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель провів телефонну розмову з президентами обох країн та закликав їх припинити вогонь. Боротьба за Нагірний Карабах між сторонами тривала 30 років. Рік тому – в ході 44–денної війни – Азербайджан повернув контроль над окупованими районами Карабаху.

Нагадаємо, під час боїв за Нагірний Карабах Азербайджан повернув під власний контроль 7 районів. У 44-денній війні, за офіційними даними, загинуло більш як 2 тис. азербайджанських військових.