Хорватські євроскептики зазнали невдачу у спробі референдуму щодо впровадження євро

Хорватська консервативна та євроскептична партія Hrvatski Suverenisti не знайшла достатньої підтримки для організації референдуму щодо того, чи приймати євро як валюту країни.

Про це, як пише “Європейська правда”.

Правоцентристський уряд прем’єр-міністра Андрія Пленковича має на меті до червня отримати зелене світло від єврозони для переходу на євро із січня 2023 року. Введення спільної валюти популярне в Хорватії: згідно з опитуванням громадської думки, опублікованим у липні, понад 60% виборців підтримують це.

Маріан Павлічек, провідний член партії Hrvatski Suverenisti, сказав, що партії, яка минулого місяця збирала підписи у спробі ініціювати проведення референдуму, не вистачає 34 000 підписів до необхідних 370 000.

“Все ж таки це солідна цифра, і уряд не повинен її ігнорувати… Хорватія ще не готова до євро”, – сказав він.

Уряд каже, що ухвалення євро дозволить зняти валютний ризик, знизити відсоткові ставки, покращити кредитний рейтинг країни та відкрити шлях для збільшення інвестицій в економіку, де панує туризм.

Євроскептики стверджують, що економіка надто слабка та неконкурентоспроможна, щоб бути готовою прийняти євро, і це призведе до зростання цін.

Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) продовжує випуск серії пам’ятних банкнот, присвячених 30-річчю Незалежності України. З 19 листопада регулятор вводить в обіг дві тематичні пам’ятні банкноти номіналами 20 та 200 гривень.

Нацбанк з 10 серпня ввів в обіг пам’ятну монету «До 30-річчя незалежності України» номіналом 5 грн.

загрузка…