Великий інвестбанк JPMorgan подав у суд на Tesla

Американський інвестиційний банк JPMorgan Chase судиться із компанією Ілона Маска Tesla за порушення умов договору. JPMorgan вимагає виплатити 162 мільйони доларів через невиплати за контрактом, пов’язаним із варантами на акції Tesla.

Згідно з судовими матеріалами, Tesla мала надати банку свої акції чи кошти, якщо вартість її паперів перевищить встановлену в контракті страйк-ціну до певної дати закінчення терміну контракту. Проте Tesla начебто відмовилась повністю покрити виплати за контрактом, пише Reuters .

Tesla продала варанти JPMorgan у 2014 році. І вони окупились би, якщо б їхня страйк-ціна була нижчою від ціни акцій Tesla після закінчення терміну дії варантів у червні та липні 2021 року

Варант дає власнику право купувати пропорційну кількість акцій за обумовленою ціною протягом певного проміжку часу, зазвичай за низькою, порівняно з поточною, ринковою ціною.

У 2018 Ілон Маск говорив про плани зробити Tesla приватною компанією, викупивши акції за ціною $420 за штуку. Ця ціна була значно вищою за ринкову вартість – тоді акції Тесли коштували $350. Але після слів Маска котирування компанії за день зросли на 11%.

JPMorgan за контрактом міг коригувати умови варантів. І після твіту Маска банк значно знизив страйк-ціну, проте потім скасував коригування після того, як Маск відмовився від ідеї викупу акцій.

«Незважаючи на те, що коригування JPMorgan були доречними, Tesla відмовилася розрахуватися за договірною ціною виконання і повністю виплатити те, що вона завинила JPMorgan»

— JPMorgan Chase

Нагадаємо,  капіталізація Tesla за результатами торгів 25 жовтня вперше в історії компанії перевищила трильйон доларів. Сталося це після того, як найстаріша компанія з прокату автомобілів Hertz замовила 100 тисяч електрокарів у дітища Ілона Маска. Однак у листопаді акції корпорації Tesla впали на 5,5% після того, як Ілон Маск заявив, що велика угода з Hertz на поставку 100 тисяч електромобілів досі не підписана.

загрузка…