Київ підвищить вартість проїзду з 1 січня


Вартість однієї поїздки в київському комунальному транспорті з 1 січня зросте до 20 грн у разі придбання разового квитка, для власників «картки киянина» – до 12 грн. Про це повідомив перший заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник.


Для пасажирів, які купують поїздки, поповнюючи електронний квиток, вартість поїздки становитиме від 15 до 20 грн: 15 грн при купівлі 50 поїздок, 20 грн – при купівлі 1-9 поїздок.


Можливість купівлі місячних проїзних квитків зі знижками залишиться. Одна поїздка за проїзним квитком коштуватиме від 14,2 грн до 14,5 грн залежно від типу проїзного. Також залишаються в обігу проїзні квитки, які використовуються з моменту активації: на 24 години, 48 та 72 години.


Крім цього, місто зберігає пільги для всіх соціально-вразливих категорій населення.


«Наразі кияни мають можливість придбати наперед поїздки за ціною 6,50 грн і деякий час користуватися комунальним транспортом за старими цінами», – сказав Поворозник.


Він пояснив, що столиця змушена підвищити тарифи на перевезення задля уповільнення відтоку кадрів на підприємствах транспорту, збереження кваліфікованих спеціалістів, підвищення рівня їхньої заробітної плати, а також забезпечення виконання повного комплексу регламентних робіт.


За розрахунками КП «Київпастранс», економічно обґрунтований тариф у наземному транспорті зараз становить 22,30 грн, а за розрахунками КП «Київський метрополітен», обґрунтований тариф у метро – 22 грн.