Стяг зразка 1793 року: Макрон вирішив змінити один із кольорів на прапорі Франції

Франція

Про зміну відтінку не було оголошено офіційно громадськості, проте інформацію підтвердили в Єлисейському палаці

За рішенням президента Франції Еммануеля Макрона, державний прапор країни буде змінено. Синій колір на французькому прапорі стане “морським”. Рішення про зміну кольору президент Франції ухвалив ще в липні 2020 року, проте тоді така ініціатива викликала дебати в кулуарах Єлисейського палацу. Про це пише видання Le Parisien. 

Зазначається, що прапор, як і раніше, складатиметься з трьох кольорів – синього, білого і червоного. Проте саме синій колір змінить відтінок на “морський”, як це було на прапорі Франції 1793 року.

Про зміну відтінку не було оголошено офіційно громадськості, проте інформацію виданню підтвердили в Єлисейському палаці. Автором ідеї про зміну кольору виступив операційний директор Єлисейського палацу Арно Жоленсу.

Нагадаємо, що французький державний прапор складається з трьох рівновеликих вертикальних смуг – синьої, білої та червоної. Прапор був розроблений живописцем Жак-Луї Давідом на прохання французького конституційного й законодавчого зібрання, яке засідало з 20 вересня 1792 по 26 жовтня 1795.

Як повідомляв 5.UA, Німеччина та Франція попередили Росію про катастрофічні наслідки за ескалацію конфлікту на Донбасі.