“Це не шлях до Євросоюзу”: голова дипломатії ЄС заявив, що мігранти мають повернутися з Білорусі додому

Жозеп Боррель

Криза на білорусько-польському кордоні

Політик заявив, що мігрантів обманом завезли в Білорусь

Голова дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель заявив, що мігранти, які зібралися на кордонах Білорусі та Польщі, мають повернутися додому. Про це повідомляє “Укрінформ”.

“Дорога до Євросоюзу не пролягає через Білорусь. Наші делегації по всьому світу, особливо в найбільш уражених країнах, поширюють цю інформацію, щоб запобігти обману людей і перетворити їх на своєрідний інструмент, на зброю для досягнення політичних цілей. Це незаконно й не по-людськи”, – заявив Боррель.

Європейський дипломат також зазначив, що мігранти мають отримати необхідну допомогу, а відповідальність за кризу поклав на Білорусь.

“Ми можемо почати вирішувати цю проблему, зупинивши потік людей до Білорусі. Ті, хто вже потрапив туди, мають отримати гуманітарну допомогу. Ті, хто не може вважатися біженцями, мають бути повернуті до країн походження”, – заявив Боррель.

Як повідомляв 5.UA, режим Лукашенка в Білорусі штучно спричинив міграційну кризу на кордонах з Євросоюзом. Уранці 8 листопада у Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів. Дві великі групи мігрантів прорвали паркани і потрапили до Польщі з території Білорусі.

Водночас заступник голови МВС Євген Єнін заявив, що Україна повністю контролює ситуацію на своєму кордоні з Білоруссю. Наразі прикордонники посилюють захист та готові до можливих провокацій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.