Кабмін розширив коло одержувачів субсидій

Уряд змінив порядок призначення житлових субсидій,  розширивши список категорій громадян, які можуть отримувати виплати.

Тепер право на субсидію отримають і українці у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету.

Крім того, при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не враховуватимуться житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу, а також ті, на які оформлено заповіт, пише Мінсоцполітики.

Також право на субсидії отримають особи, якщо у власності є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менше 4 мінімальних заробітних плат, яким менше 5 років.

Крім того, субсидії даватимуть, якщо відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря).

А для мешканців населених пунктів на лінії зіткнення, які через збройноу агресію РФ проти України залишилися без тепло- або газопостачання та використовують побутові електроприлади для обігріву своїх житлових приміщень,  розмір субсидії в опалювальний сезон буде рахуватись на основі нормативів споживання енергії для електроопалення.

Нагадаємо, президент Зеленський підписав закон про внесення змін до держбюджету на 2021 рік, які передбачають збільшення витрат на 39,6 млрд грн. Зокрема 12,05 млрд грн виділять на пільги і житлові субсидії громадянам на оплату комунальних послуг.

Громадяни, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, теж можуть оформити житлову субсидію, але є умова.

Нарахування субсидій в «червоній» зоні адаптивного карантину здійснюється на збільшені соціальні нормативи. Зокрема, такі нормативи збільшені на 50%.

загрузка…