Зі спаленням прапора Німеччини та фотографії лідера опозиції: як минув марш націоналістів до Дня незалежності Польщі (Відео)

Прапор Польщі

Окрім маршу націоналістів, у столиці відбувалися кілька інших заходів

Польща святкує день незалежності. У Варшаві упродовж дня відбулися понад три десятки масових заходів. Польські націоналісти традиційно влаштували Марш незалежності. Не минулося без скандалів та провокацій. Чим запам’ятається цей день бачила журналістка “5 каналу”.

Марш незалежності Польщі, який мав бути заборонений владою в останню хвилю оголосили національним. Багатотисячна демонстрація пройшла центром міста. Не обійшлося без інцидентів з поліцією та провокацій. Уже у перші 30 хвилин маршу націоналісти вдалися до провокацій. Спочатку в багатотисячному натовпі спалили прапор Німеччини, а далі спалили фотографію Дональда Туска – одного з лідерів опозиції. Та схоже, це поодинокі прояви ворожості. На свято незалежності до столиці приїхали до 150 тисячі поляків із різних куточків країни.

“Ми дуже любимо Польщу. Ми проїхали цілих 400 кілометрів з Сілезії, аби вшанувати цей день і марш”, – каже учасниця маршу незалежності Богушя.

Учасник маршу незалежності Анджей розповідає: “Ми вражені тим, що дуже багато молоді, тут 90% молодих людей. Це є майбутнє! Те, яке має бути!”.

Через скандали, пов’язані з маршем незалежності у попередні рази, цього року вирішили не давати право організовувати захід ультраправим організаціям. Попри спроби мера Варшави Рафала Тшасковського заборонити проведення, хода таки відбулася. Адже з ініціативи управління з питань ветеранів та репресованих осіб маршу надали статус державної події. Серед тих, хто прийшов на марш, були представники Сейму та євродепутати від Польщі.

“Свято Незалежності Польщі – це найважливіший день для поляків, а ще великі переживання. Адже упродовж 123 років країна була розділена та була жертвою поневолення. Увесь цей час людям доводилося триматися свого коріння. І це попри агресивну політику Німеччини і Росії. І полякам це вдалося врешті-решт ми досягли свого – незалежності”, – зауважує евродепутат від Польщі Патрик Які.

Президент Польщі цього року не приєднався до ходи, але поклав квіти біля пам’ятника жертвам авіакатастрофи під Смоленськом. Анджей Дуда закликав поляків захищати свою країну. Через міграційну кризу на польсько-білоруському кордоні вперше з часу незалежності з’явилася загроза для її кордонів.

“Ми бачимо, що відбувається на наших східних кордонах. На польсько-білоруському використовують мігрантів для тиску. Бачимо неспокійну ситуацію в Україні. Ми, поляки, зможемо відстояти свою незалежність і будемо боротися за свою незалежність”, – наголосив депутат Сейму Маріуш Калюжний.

Окрім маршу націоналістів, у столиці відбувалися кілька інших заходів. Утім поліція створила спеціальні коридори і масових зіткнень вдалося уникнути.

Із Варшави Валерія Кірічєва, Ігор Антонюк , “5 канал”

Нагадаємо, вранці 8 листопада в Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів. Вранці 10 листопада дві групи мігрантів прорвалися в Польщу з Білорусі.