Яким буде курс долара до гривні у листопаді

Експерти ZN.UA очікують помірне зниження курсу долара до гривні, як мінімум, у першій половині листопаду. Цей тренд був сформований на початку осені і поки немає факторів, які можуть його змінити.

Аналітики вважають, що в країні на сьогоднішній день достатньо доларів США. Цьому сприяють, перш за все, добрі врожаї вітчизняних аграріїв, які частково свою продукцію продають за валюту. А також виділення нового траншу макрофінансової допомоги МВФ, що може залучити нових інвесторів та кредиторів.

До речі, Нацбанк продовжує активно купувати валюту на міжбанківському валютному ринку. Хоча раніше заявляв про те, що стримає свою активність. Аналітики кажуть: «Валюта є. Комусь треба її купувати. НБУ купує, щоб стабілізувати ринок плюс, поповнити свої валютні запаси».

У дуже короткостроковій перспективі аналітики також очікують помірне зниження курсу долара. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 26,25 грн., а готівковий долар у банках торгуватиметься близько 26,2/26,4 грн.

Нагадаємо, що минулого тижня курс долара до гривні трохи знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,1–0,2%. Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, який встановлюється НБУ, знизився з 26,34 до 26,29 грн (-0,2%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей час знизилися з 26,31/26,33 до 26,27/26,29 грн (-0,1%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара у банках за тиждень знизилися з 26,28/26,46 до 26,22/26,41 (-0,2%). При цьому спред між середнім продажем та середньою покупкою зберігся на рівні 0,7%.

Раніше повідомлялося, що після інформації про позитивні результати переговорів щодо нового траншу МВФ, долар просів. Аналітики очікують на приплив інвестицій, а отже долар ще подешевшає.

Нагадаємо, що чиста купівля Нацбанком валюти на міжбанку за два дні – 18 і 19 жовтня, – склала $173 млн, а всього з початку року – $2 млрд.

Україна досягла угоди з командою МВФ на рівні персоналу (staff-level agreement, SLA) за першим перегляду програми фінансування stand-by (SBA).