Домінуючим штампом COVID-19 в Україні є «Дельта» — Кузін

Серед хворих на коронавірус в Україні випадки штампу «Дельта+» є поодинокими, а українці майже на 100% хворіють на звичайну мутацію вірусу COVID-19 «Дельта». Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” напередодні ввечері заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Але зараз 100% випадків, які зафіксовані на території України, – це переважно звичайний штам “Дельта”, який набагато трансмісивніший», – сказав Кузін.

Він зазначив, що цей штамп коронавірусу переносять значно важче, зафіксовано значно більше складних випадків перебігу хвороби, а потреба у забезпеченні киснем більша у п’ять разів.

«Але те, що ми бачимо: навіть штам “Дельта” люди, які вакциновані, все одно її – саме коронавірусну хворобу, яка викликана штамом “Дельта”, – переносять у легшій формі. У палатах інтенсивної терапії тощо їх зараз набагато менше”, – розповів Кузін.

Попри те, що мутації сприяють зменшенню ефективності вакцини, вакциновані люди, які інфікувались повторно “Дельта” або “Дельта+”, не хворіють атипово чи надважко.

Зазначимо, що вакцинація проти коронавірусу показала високий ступінь ефективності в запобіганні госпіталізації та смертей в разі захворювання на COVID-19 вакцинованих препаратами від Pfizer/BioNtechModerna та AstraZeneca.

Детальніше про кампанію вакцинації в Україні, побічні реакції та антивакси, читайте у статті Алли Котляр “Вакцинальна кампанія: як влада завоювати довіру людей”.