Двоє українців обдурили 380 тисяч поляків фейковими рахунками за комуналку

У Польщі заарештували двох українців віком 24 та 25 років, які з групою осіб надсилали полякам підроблені рахунки за комунальні послуги. Подібним методом вони зуміли чи намагалися ошукати 380 тисяч поляків. Про це повідомляє РБК із посиланням на tvn24.pl.

Через кількість потерпілих може здатися, що йдеться про колосальні суми. Насправді порівняно шахраї заробляли «по дрібниці».

Це були невеликі суми, які часто взагалі не викликали жодних підозр.

Зловмисники відправляли SMS-повідомлення випадково обраним людям з фальшивим посиланням, яке перенаправляє на сторінку, де жертви мали надати дані для входу в мобільний банкінг.

У текстових повідомленнях містилася неправдива інформація про необхідність погашення заборгованості з комуналки.

Деякі з потерпілих, бачачи невелику суму до оплати, переходили за посиланням та вводили свої дані. Так у руках шахраїв виявлялися логіни та паролі, завдяки яким вони отримали доступ до банківських рахунків.

На цей момент загальна сума збитків становить десятки тисяч злотих, але ці цифри постійно зростають (1 польський злотий становить 6,60 грн).

Місцева поліція вилучила 11 мобільних телефонів, роутер, SIM-картки та гроші. Затримані українці перебувають у слідчому ізоляторі, де пробудуть три місяці. Правоохоронці планують проводити подальші арешти банди злочинців.

Раніше повідомлялося, що Європейський суд зобов’язав Польщу щодня сплачувати Єврокомісії мільйон євро штрафу за відмову скасувати дисциплінарну палату Верховного суду, свідчить опубліковане рішення. Штраф діятиме, допоки Польща не виконає дане зобов’язання щодо реформування судової системи.