Франція готується схвалити історичний закон про захист тварин

Франція планує заборонити продаж собак і кішок в зоомагазинах та використання диких тварин у цирках.

Про це повідомляє RFI.

Відповідної домовленості про умови прийняття закону по боротьбі з жорстоким поводженням з тваринами досягли представники обох палат парламенту на засіданні змішаної погоджувальної комісії.

Автори документа, а також багато зоозахисників, назвали цю довгоочікувану подію «історичною».

Закон повинен заборонити продаж котів і собак в зоомагазинах з 1 січня 2024 року. Це робиться не тільки тому, що умови утримання тварин в магазинах  є надзвичайно несприятливими, а й для того, щоб люди не робили імпульсивних покупок.

Собак і котів, як і раніше, можна буде взяти в притулках, а також придбати на спеціалізованих сайтах, чия робота буде жорсткіше контролюватися.

Крім того, перед тим, як завести домашню тварину, людина повинна буде отримати відповідний «сертифікат знань» – це повинно допомогти відсіяти вже на «першому етапі» людей, чий спосіб життя або матеріальне становище не дозволяють завести вихованця. У сертифікаті будуть вказані і потреби тварини.

Крім того, забрати тварину можна буде не раніше, ніж через 7 днів після того, як людина, яка отримала сертифікат, вирішить придбати кота або собаку – цей часовий «карантин» повинен відсіяти ще якусь частину з тих, хто імпульсивно приймає і швидко змінює рішення.

Новий закон заборонить і переправлення живих тварин поштою.

Будуть посилені покарання за жорстоке поводження з тваринами. Досі за акт жорстокості щодо тварини, наприклад, якщо її «викидають» на вулицю, порушнику загрожувало до 2 років в’язниці і до 30 тисяч євро штрафу. Скоро за такі дії будуть давати до 5 років в’язниці і до 75 тисяч євро штрафу.

Під заборону потрапить «комерційне використання» диких тварин – їх придбання та розведення буде заборонено через 2 роки після вступу закону в силу, а їх «робота» в цирках – через 7 років.

Дресирування вовків і ведмедів потрапить під заборону через 2 роки.

Через 5 років після початку дії закону буде заборонено тримати дельфінів та інших китоподібних в дельфінаріях.

Розведення норок та інших хутрових звірів, які вирощуються «виключно заради хутра», буде заборонено одразу після вступу закону в силу.

Депутати повинні проголосувати за закон 15 листопада, відразу слідом за ними – сенатори.

Як наголошується на сайті уряду, з урахуванням консенсусу, досягнутого на змішаній погоджувальної комісії, «шлях до швидкого ухвалення закону відкритий». Потім його повинен підписати президент.

Читайте також:

У серпні в Україні вступив в силу закон про заборону знущань над тваринами. Відповідний документ був оприлюднений на офіційному порталі Верховної Ради.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада Україна схвалила закон, який запроваджує нові норми утримання тварин і поводження з ними, в середині липня.

6 серпня президент України Володимир Зеленський підписав закон, який вводить ряд нових правил утримання тварин.

Європейська комісія 30 червня підтримала ініціативу про заборону утримання домашніх тварин в клітинах, яку висунули майже 1,4 мільйона громадян ЄС. До 2027 року відповідні норми повинні бути впроваджені в національне законодавство країн-членів Євросоюзу.

загрузка…