Низький рівень вакцинації та брак кисню: про що нардепи запитували очільника МОЗ Віктора Ляшка (Відео)

Віктор Ляшко

Ляшко говорить про необxідність популяризувати вакцинацію, але визнає ефективність обмежень

У парламенті сьогодні був день запитань до Уряду. І там говорили переважно про COVID-справи. Чільник МОЗу ВікторЛяшко розповів про те, що на початку пікового навантаження на медичну систему в Україні виробники медичного кисню пішли на плановий ремонт двох заводів, а ще один зупинився позапланово. Місяць тому зупинився й Одеський припортовий завод, який також виробляв медичний кисень. Журналістка “5 каналу” Ірина Сисак слухала Віктора Ляшка про кисень та вакцини. 

Про пандемію, коронавірус і як із ним справляється уряд – до Верховної Ради прийшов звітувати міністр охорони здоров’я. Складною ситуацією на межі медичного колапсу занепокоєні народні обранці.

“Як так сталося що другий рік поспіль ми маємо проблему з COVID”, – запитує депутатка владної партії Ірина Верещук.

Віктор Ляшко каже, уникнути чергової хвилі коронавірусу не вдалося. Штам Дельта вирує. МОЗ рахує ліжка для ковідних хворих. 

“Кожні 2-3 тижні випадки ковід подвоюються. В Україні сьогодні 64 тисячі ліжок виділені під COVID. Пацієнтами, що потребують кисневої терапії, зайняті сьогодні понад 54% ліжок з підведеним киснем”, – розповів Віктор Ляшко.

Але чи буде чим дихати? В опозиції стурбовані – кисню лікарням може не вистачити. Деякі – вже на мілі.

“Один з основних постачальників кисню який є зараз пішов на технічні ремонтні роботи. У деяких лікарень кисень закінчується вже сьогодні, в крайньому випадку завтра”, – вважає Інна Совсун, депутатка “Голосу”.

А все тому, що на ремонт пішли два заводи-постачальники кисню – підтверджує Віктор Ляшко і заспокоює – подбали про запаси. І навіть планують закупляти у сусідньої Польщі.

“До зупинки система готувалася. сьогодні ми залучили додаткові ресурси виробництва технічного кисню, який проходить лабораторний контроль і поставляється в медзаклади”, – заявив Віктор Ляшко.

“Чому цього не було вирішено раніше? Чому вони мусили одночасно закриватися? Чому не були підготовлені кисневі балони?” – запитала депутатка “Європейської солідарності” Софія Федина.

Звинувачують і в провалі інформаційної кампанії. Уряду закидають – так і не спромоглися переконати українців щепитися. Своє робить і масштабна пропаганда антивакцинаторів.

“Кампанія інформаційна щодо необхідності широкої вакцинації провалена”, – зазначає Ірина Геращенко, співголова фракції “Європейська солідарність”.

Відтак, щеплених від ковіду лише 16% – а це вкрай низький показник. 

“Зараз додатково закуповується реклама в прайм тайм за бюджетні кошти. Але бачимо що найбільш ефективно спрацьовують саме обмежувальні заходи і найбільший ажіотаж на вакцинацію саме в регіонах встановлений “червоний” рівень”, – розповів Віктор Ляшко.

А щоб оминути обмеження, в Україні масово фальсифікують COVID-сертифікати. На цьому погоріла і колишня нардепка Надія Савченко разом із сестрою Вірою. Із липовими сертифікатами обох затримали по прильоту в Бориспіль. Документи вилучили, розпочали кримінальне провадження. І таких справ уже вісім сотень.

“Відповідальність несе не тільки особа, яка підробила сертифікат, лікар або представник туристичної агенції, який був посередником, але й безпосередньо громадянин який замовив і скористався таким сертифікатом”, – заявив чільник МВС Денис Монастирський.

Посилити карантинні обмеження планують і у Верховній Раді. Впускатимуть до будівлі лише з COVID-сертифікатом або ж свіжим тестом. Годиться також тест на антиген і довідка про недавню хворобу.

“Народні депутати, працівники секретаріату, помічники депутатів, такі самі громадяни як і усі інші, чому вони мають мати якісь пільги? Закон однаковий для всіх”, – вважає “слуга” Миxайло Радуцький.

І цю постанову нардепи мали проголосувати вже цього тижня. Але на заваді стали поправки до бюджету – досі не розглянули. Перенесли на наступний. Обмеження можуть запрацювати вже з середини листопада. 

А поки що парламент готують до нововведень технічно – зокрема, мають забезпечити зчитувачами COVID-сертифікатів. Також у стінах Ради обіцяють розгорнути пункт вакцинації. 

Ірина Сисак, Юрій Усік та Едвард Белінський, “5 канал”

Як повідомляв 5.UA, Віталій Кличко заявив, що ситуація з розповсюдженням коронавірусу в Києві погіршується щодня.

Як повідомляв 5.UA, за добу в Україні зафіксували майже 24 тисячі захворілих на COVID-19.