Молдова ввела надзвичайний стан через дефіцит газу

Парламент Молдови оголосив про режим надзвичайного стану через критичну нестачу газу. Підтримали ініціативу 55 депутатів, п`ятеро депутатів проголосували проти. Ще 15 утрималися від голосування. Про це повідомляє NewsMaker, констатує "Суспільне".

Прем`єр-міністерка Наталя Гаврилиця та уряд 22 жовтня закликали парламентарів запровадити у країні режим НС.

За її словами, молдавській стороні на перемовинах з російським "Газпромом" поки не вдалося домогтися остаточної домовленості про укладення нового договору на постачання палива.

"Немає впевненості" в тому, що влада зможе домовитися про укладення договору", – йдеться у заяві Гаврилиці.

Голова уряду Молдови підкреслила, що запровадження НС необхідно для того, щоб можна було без затримок виділяти з бюджету гроші держпідприємству Energocom на закупівлю газу за ринковими цінами.

12 жовтня стало відомо, що Молдова звернулася до країн ЄС з проханням збільшити постачання газу у країну. Уряд держави хоче досягти угоди про збільшення імпорту палива через Румунію. Причина – небажання Кишинева погоджуватися на нові умови контракту з "Газпромом", який пропонує газ за значно вищою ціну, ніж раніше.

22 жовтня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Україна та Молдова посилять співпрацю у сфері енергетики.