“Вітаю вас у Москві, у столиці країни-окупанта”. Український коментатор у прямому ефірі побажав “Спартаку” поразки у Лізі Європи

Футбольний поєдинок 20 жовтня транслював медіасервіс MEGOGO, відеофрагмент свого коментаря Лук’яненко опублікував наступного дня в Instagram.

“Доброго всім вечора. Вітаю вас у Москві, у столиці країни-агресора, країни-окупанта, країни, котра анексувала у нашої любої неньки півострів, яка розпочала війну на сході України. На жаль, ця війна забрала за підрахунками ООН більше 13 тис. життів”, – сказав Лук’яненко перед початком поєдинку.

Потім український коментатор побажав російському клубу поразки у матчі.

“Зрозуміло, що як громадянин України я сьогодні щиро бажаю поразки “Спартаку” у поєдинку з “Лестером”. Спорт не може прославляти Росію – країну, яка не може мирно жити зі своїми сусідами. Але як коментатор я намагатимусь неупереджено та нейтрально працювати на цьому поєдинку”, – зазначив Лук’яненко.

21 жовтня в Instagram Лук’яненко пояснив, чому розпочав свій репортаж зі слів про війну.

“Щоб зняти тиск. Думаєте, це приємно коментувати домашній матч “Спартака”? Зі студії у Києві. Спорт же не поза політикою… Це робилося не заради хайпу, легкої слави, згадок в ЗМІ і підписок в соцмережах… Проте я підписуюся під кожним сказаним мною словом перед початком гри “Спартак” – “Лестер”. То очевидні для будь-якої цивілізованої людини речі”, – написав він.

Лук’яненко підкреслив, що факт того, що “Росія є агресором і окупантом не піддається сумнівам”.

“Як очевидні речі можуть сприйматися як таємниця, яку всі бояться сказати? Війна триває вже більше семи років!.. Всі розуміють, чиї то були “зелені” чоловічки, всі розуміють, чому на Сході продовжується війна”, – додав коментатор.

Контекст:

У поєдинку третього туру Ліги Європи у групі С “Спартак” у Москві програв “Лестеру” з рахунком 3:4, повідомили на сайті Союзу європейських футбольних асоціацій. Чотири м’ячі у ворота “Спартака” забив форвард гостей Петсон Дака.

Відразу після анексії Криму у 2014 році Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри оприлюднені Україною факти і докази.

За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи.