МОЗ змінив правила проїзду в транспорті щеплених однієї дозою в «червоній» зоні

Згідно з кінцевою версією карантинних правил, що вступили в силу 21 жовтня, документ про отримання однієї дози вакцини від COVID-19 є підставою для допуску в громадський транспорт міжрегіонального сполучення в «червоній» епідзоні.

Про це повідомляє «Українська правда».

В остаточній редакції постанови КМУ пояснюється, що для міжобласних перевезень з 21 жовтня для «жовтого» і «червоного» рівня епіднебезпеки потрібен один з нижчезазначених документів:

  • документ, що підтверджує отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19
  • негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2,
  • документ про одужання особи від зазначеної хвороби, дію якого підтверджено за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема, з використанням мобільного застосунку «Дія».

У той же час МОЗ роз’яснює в останньому: COVID-сертифікат на основі одужання пацієнта зараз знаходиться на етапі тестування.

Нові правила стосуються всіх пасажирів, які користуються регулярним або нерегулярним міжобласним сполученням.

В Україні з 21 жовтня почали діяти нові правила перевезень пасажирів всередині країни. У поліції розповіли, як будуть перевіряти COVID-сертифікати.

З 21 жовтня українські поліцейські, працівники Госпродпотребслужби і Центру контролю і профілактики захворювань за допомогою планшетів будуть перевіряти достовірність СOVID-сертифікатів в місцях масового скупчення людей – на ринках, масових заходах, під час перевезень.

Правоохоронці перевірятимуть сертифікати про вакцинацію від коронавірусу у громадян за QR-кодом вибірково. Відповідальність за невакцинованих від COVID-19 пасажирів буде нести перевізник.

Карантин в Україні з 21 жовтня працює за новими правилами. Зокрема, влада посилила вимоги для пасажирських перевезень.

загрузка…