Надання Україні членства в ЄС внесе визначеність у геополітику регіону — Кулеба

Україна виконує всі необхідні для євроінтеграції реформи і чекає, що Євросоюз надасть їй перспективу членства, оскільки Україні потрібен сигнал від ЄС, що її амбіції мають значення, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Нам потрібен чіткий сигнал, що наші амбіції мають значення, що наші європейські прагнення вітаються, що наші реформи є системними в тому сенсі, що вони сприяють загальноєвропейському правопорядку”, – сказав Кулеба на IV Форумі асоціацій в Києві в четвер.

За словами міністра, Україна імплементує амбітні реформи за все складніших обставин, але головне в цьому процесі – бачити мету. Він зазначив, що по-перше, перспектива членства в ЄС буде великою мотивуючою силою для України для досягнення нею успіху в починаннях.

“По-друге, це принесе багато визначеності в нашу частину Європи. Ця частина Європи поділяє європейські цінності і вважає, що, в кінцевому рахунку, буде частиною європейської сім’ї. ЄС повинен діяти активно і амбітно, щоб уникнути ситуації, коли інші сили ступлять цю землю”, – сказав Кулеба.

Також він заявив, що визначення перспективи покладе край безглуздим спробам Кремля змінити європейський вибір України і переконати українців, що ЄС не має потреби в них.

«Ми повинні працювати разом, щоб люди зберігали віру в факт, що мета членства в Європі обозрима”, – додав глава відомства.

Нагадаємо, в травні президенти України і Польщі Володимир Зеленський і Анджей Дуда підписали Декларацію про європейську перспективу України. Документ засвідчив підтримку України Польщею на шляху до членства в Європейському Союзі. У березні цього року Україна підписала аналогічну Декларацію з Литвою.

Також широкий резонанс в українському суспільстві викликали заяви президентки Естонії Керсті Кальюлайд щодо термінів вступу України до ЄС. В інтерв’ю «Європейській правді» вона повідомила: процес може розтягнутися на десятиліття. Згодом а форумі YES Кальюлайд заявила, що наша країна знаходиться «на відстані кількох світлових років» від виконання критеріїв членства.

Депутати з «Групи друзів України в Європарламенті» не погодилися з прогнозом Кальюлайд, зазначивши: терміни євроінтеграції України залежатимуть від темпів реалізації реформ, зацікавленості в них влади та суспільства.

На думку посла Німеччини Анки Фельдгузен, Україні варто готуватися до членства і проводити необхідні реформи, щоб встигнути використати вікно можливостей, коли з’явиться політичне рішення розширити ЄС і НАТО. Детальніше читайте в інтерв’ю Тетяни Силіної з дипломатом «Усі бояться бути з Росією в прямій війні» у ZN.UA.