У МОЗ роз’яснили, як подорожуватимуть між регіонами українці, щеплені однією дозою вакцини

Від сьогодні в Україні діють нові правила міжрегіонального перевезення: водії та пасажири, старші за 18 років, повинні мати або сертифікат про вакцинацію, або ПЦР-тест, якому не більше трьох днів. Міністерство охорони здоров’я у коментарі УП роз’яснило, як пересуватися між регіонами зможуть громадяни з так званими “жовтими сертифікатами” – тобто щеплені лише першою дозою вакцини. 

“В кінцевій редакції постанови КМУ роз’яснено, що для міжобласних перевезень з 21 жовтня для “жовтого” та “червоного” рівня епіднебезпеки потрібен документ, що підтверджує отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19, негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, або документ про одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка “Дія”, – пояснили у відомстві. 

У МОЗ також розповіли, що сертифікати, які свідчать про одужання пацієнтів, зараз перебувають на етапі тестування. 

ZN.UA

Попри складну епідемічну ситуацію, Україна поки що не планує запроваджувати локдаун, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Однак його альтернативою може бути лише прискорення темпів вакцинації, наголошує президент Володимир Зеленський, оскільки вітчизняна система охорони здоров’я не зможе витримати різкого зростання кількості хворих.

Дивіться спецтему: Карантин в Україні
Хмельниччина на порозі “червоної зони”: там посилюють карантин В регіоні в лікарнях збільшується кількість пацієнтів, які потребують під’єднання до кисню. 

«Укрзалізниця» розгорнула пункти експрес-тестування та пункти вакцинації на 10 залізничних вокзалах Вартість  експрес-тесту становить 350 гривень.

Радуцький: Пік поширення коронавірусу в Україні настане раніше Він прийшов на 3 тижні раніше.

Черговий антирекорд: Минулої доби в Україні виявили понад 22 тисячі нових випадків COVID-19, 546 людей померли від ускладнень За весь час пандемії в Україні на коронавірус захворіло 2 701 600 осіб.

У 10 областях спостерігається високий рівень епідемічного процесу – ЦОЗ На фоні пощширення коронавірусу циркуляція грипу знизилася.