Найбільші держпідприємства за півроку отримали 13 мільярдів гривень прибутку

За підсумками першого півріччя поточного року 14 найбільших держпідприємств України заробили близько 13 млрд грн прибутку. Про це повідомляє Марлін за результатами аналізу фінансової звітності компаній.

Не всі підприємства виявилися прибутковими. З 14 підприємств 8 отримали прибуток – сумарно близько 14,8 млрд грн. Лідерами по прибутку стали: Укргідроенерго (6,2 млрд грн), Оператор газотранспортної системи України (5,6 млрд грн), Енергоатом (1,1 млрд грн) і Адміністрація морських портів (944 млн грн).

Ще 6 компаній завершили півроку в “мінусі” на суму 1,9 млрд грн. Найбільш неуспішними виявилися: Укрзалізниця (-1,4 млрд грн), після якої розташувався Украерорух (-260 млн грн) і Госпродзернокорпорація (-87 млн грн). Автомобільні дороги України і Аеропорт “Бориспіль” отримали по 73 млн грн збитків, а Укрпошта – 9,7 млн грн.

Більшість компаній власні збитки пояснюють впливом обмежень через COVID-19.

У списку немає фінрезультату Нафтогазу, адже НАК не надав звіт про фінансові результати в Мінекономіки і відмовився надавати його на запит Марлін. У компанії відповіли, що не вважають такий документ “суспільно необхідним”

Державні компанії за підсумками минулого року істотно погіршили свої фінансові показники. Про це свідчить інформація, отримана ZN.UA з відкритих і власних джерел.

Повідомлялося, що підприємства Міненерго за три місяці 2021 року отримали 1,6 мільярда збитків.