Бюджет на 2022 рік досі не ухвалений у першому читанні: депутати розглядають поправки – включення (Відео)

Верховна Рада

Депутати проголосували в першому читанні не сам проєкт бюджету, а постанову комітету

Не впоралися вчора, продовжать сьогодні. Цими хвилинами стартує засідання Верховної Ради, під час якого народні обранці продовжать розглядати поправки до головного кошторису країни. Потім документ відправлять у Кабмін на підготовку до фінального голосування. Напередодні на сайті Парламенту з’явилася інформація, що бюджет вже ухвалили за основу. Але згодом виявилося – проголосували лише на половину.

Своєрідна дезінформація відбулася вчора: сайт Верховної Ради опублікував інформацію, що бюджет країни на 2022 рік ухвалили у першому читанні. Однак інформація стала під сумнів, коли народні обранці почали розглядати понад 3 тисячі поправки до проєкту бюджету.

Проблема полягає у тонкощах ухвалення бюджету на наступний рік. Вже після засідання з’ясувалося, що депутати проголосували в першому читанні не сам проєкт бюджету, а постанову комітету, в якій йдеться про ті рекомендації і поправки, які Верховна Рада рекомендує включити Кабміну до кошторисного документа. Щоб бюджет вважався ухваленим у першому читанні цю постанову треба ухвалити в цілому, цим займаються депутати вже другий день.

Нагадаємо, що Кабмін під час чергового засідання 15 вересня розглянув проєкт Державного бюджету на 2022 рік. Головні цифри оприлюднив прем’єр Денис Шмигаль.

Читайте також: В Україні заборгованість по зарплатах медиків, але гроші направляються на забрендовані Зеленським програми – журналіст