Оператор ГТС подав заявку на участь у сертифікації “Північного потоку – 2”

Оператор ГТС України, слідом за “Нафтогазом”, подав заявку німецькому регулятору на участь в процесі сертифікації оператора “Північного потоку-2”. Про це повідомила прес-служба ОГТСУ.

Відзначається, що заявка німецькому енергорегулятору Bundesnetzagentur подана 20 жовтня.

“Сертифікація Nord Stream-2 AG порушить права і комерційні інтереси Оператора ГТС України, що є підставою для нашої заявки до німецького регулятора. “Північний потік-2″не спрямований на диверсифікацію маршрутів транспортування газу і загрожує безпеці поставок газу в Європу”, – заявив гендиректор ОГТС Сергій Макогон.

Позиція ОГТСУ, так само як і “Нафтогазу”, така: сертифікація Nord Stream 2 AG в якості незалежного оператора суперечить європейському законодавству і підриває енергетичну безпеку України та ЄС, а також буде перешкоджати конкуренції.

Нагадаємо, що минулого тижня в “Нафтогазі” повідомили, що подали заявку на участь в процесі сертифікації оператора газопроводу «Північний потік 2» в якості експерта.

Раніше віце-прем’єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина розповіла, що   “Нафтогаз” звернувся до Єврокомісії з проханням приєднатися в якості третьої сторони до обговорень по сертифікації “Північного потоку – 2”.