СБУ викрила незаконну схему легалізації іноземців в Україні під виглядом «студентів»

Служба безпеки України викрила та припинила незаконну схему легалізації іноземців в Україні. За даними правоохоронців, під виглядом «студентів» в Україну в’їхало близько 3,5 тисячі вихідців з країн підвищеного терористичного ризику.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Як вдалося встановити спецслужбі, для прикриття своєї діяльності, зловмисники створили ряд фірм з набору іноземних студентів. Втім, замість навчання, «клієнти» використовували цей канал для подальшої легалізації в Україні, або як перевалочний пункт до країн Європейського Союзу.

Більшість іноземців були вихідцями з країн Африки та Близького Сходу. СБУ вийшла на учасників схеми в рамках кримінального провадження щодо каналів нелегальної міграції та фінансування міжнародних терористичних організацій.

У Києві та Дніпрі силовики провели ряд обшуків, за результатами яких вилучили комп’ютери, засоби зв’язку і електронні носії інформації; документи (серед яких близько 3500 «особистих справ» іноземних громадян); друку фірм-контактерів; значні суми готівки.

Зараз в рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України (створення або сприяння терористичній організації), тривають процесуальні дії.

Незаконна схема працювала кілька років, точні часові рамки та істинна кількість її учасників ще встановлюються. У той же час тільки протягом 2020-2021 навчального року з майже 1400 іноземців, які прибули на навчання в Україну, 400 – пропали.

Раніше в столиці поліцейські затримали трьох іноземців, які обкрадали квартири киян, поки господарів не було вдома. Зловмисників спіймали після двох крадіжок, скоєних вночі в Голосіївському районі.

Управління по боротьбі з тероризмом поліції Стамбула і Національна розвідувальна організація в Туреччині затримали шістьох іноземців, підозрюваних у шпигунстві. У них вилучили зброю і патрони, на оприлюднених з операції фото видно російський паспорт.

У Київській області винесли вирок 47-річному уродженцю Азербайджану Афрасу Куддасар-Огли Мамедову. У травні 2021 року чоловік напав на свого конвоїра і втік прямо з будівлі суду в Ірпені.

загрузка…