ОАСК признал незаконным решение кадровой комиссии, уволившей прокурора

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення про поновлення на посаді прокурора, який не пройшов атестацію. Суддя розкритикував склад кадрової комісії через наявність там «ставлеників іноземних держав».

Про це йдеться в рішенні ОАСК від 5 жовтня.

Суддя Олександр Кармазін зазначив, що закон про реформу прокуратури не дає Офісу генпрокурора «повноважень залучати до складу кадрових комісій ставлеників іноземних держав або міжнародних неурядових організацій». А їх участь в кадровій комісії суддя ОАСК називає «втручанням в діяльність державних органів суверенної держави».

Крім того, суд вирішив, що Офіс генпрокурора не надав ніяких доказів політичної нейтральності, доброчесності та професіоналізму обраних в кадрову комісію іноземних членів. Окремо в ОАСК відзначили, що рекомендації щодо них надавало посольство США в Україні, а ОДП «не уповноважений вступати в міжнародні відносини».

«Участь будь-яких іноземних осіб, органів або організацій у формуванні органів влади України очевидно суперечить Декларації про державний суверенітет України і, відповідно, Конституції України», – йдеться в рішенні суду, де підсумовується, що функціонування таких комісій «є посяганням на державний суверенітет України», -йдеться в повідомленні.

Матеріали атестації звільненого прокурора, як кажуть в ОАСК, були знищені ще в 2019 році, через що Офіс генпрокурора не може довести її результатів. Це стало ще одним аргументом на користь позивача.

Суддя Кармазін ухвалив повністю задовольнити вимоги прокурора, відновити його на посаді, а також відшкодувати майже 800 тисяч гривень за вимушений прогул, 36,7 тисячі гривень на правову допомогу і 769 гривень судового збору. За даними «Дзеркала тижня», позов до ОАСК подав Тарас Карпюк.

Атестація прокурорів усіх рівнів в Україні почалася в жовтні 2019 року після прийняття закону про реформу прокуратури за часів колишнього глави ОДП Руслана Рябошапки. Процес завершився у січні 2021 року. За даними чинного генпрокурора Ірини Венедиктової, з майже 12 тисяч прокурорів атестацію пройшли менше восьми тисяч.

Раніше нардеп Андрій Деркач і колишній прокурор Костянтин Кулик заявили, що 7 мільйонів доларів допомоги США на переатестацію прокурорів були просто розкрадені.

загрузка…