У Раді повідомили, коли можуть скасувати переведення годинників

Скасовувати зараз перехід на зимовий час Рада не буде, бо він для України є природнім. А от переходу на літній може уже не бути.

Про це повідомив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. Під час брифінгу він заявив, що Парламент повернеться до розгляду законопроєкту про обчислення часу, коли Україна перейде на зимовий час.

«Сталося те, що ми перейшли на літній час. Голосувати за цей законопроєкт у літній час не було ніякого сенсу, тому що природний час для України — UTC+2  — це зимовий час. Після того, як Україна перейде на зимовий час, ця дискусія знову має бути піднята», — пояснив Руслан Стефанчук.

Він також відзначив, що питання має розглядатися, враховуючи біологічний ритм та здоров’я українців, а також рішення країн Євросоюзу, які також відмовилися від сезонного переведення годинників.

Нагадаємо, вчені виявили, що зимовий час може негативно позначитися на здоров’ї: викликати порушення сну, проблеми з серцево-судинною системою, а також погано впливати на емоційний стан.

19 березня Верховна Рада проголосувала у першому читанні, але відправила на повторне доопрацювання законопроект, що передбачає скасування в Україні переходу з літнього на зимовий час і навпаки.

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук вважає, що перехід на літній чи зимовий час негативно впливає на біоритми людини, а економічна доцільність переведення стрілок годинників не доведена.

загрузка…