Вчені припустили існування «діри» в ранній Сонячній системі

Вчені з США, Китаю і Великої Британії заявили про те, що в ранній Сонячній системі міг існувати величезний «пролом». До такого висновку дослідники дійшли, проаналізувавши давні метеорити, повідомляє Naked science.

Сонячна система сформувалася з протопланетного диску, який складався з газу і пилу і оточував нашу зірку 4,5 мільярда років тому. В ході нового дослідження вчені вивчили вуглецеві хондрити, які складають більшість «небесних каменів», що падають на Землю. Вчені вивчили їх в пошуках слідів древніх магнітних полів.

За допомогою високочастотного мікроскопа дослідники визначили магнітне поле для кожного з хондр – зерен, в які збирався пил в ранній Сонячній системі. Електрони всередині хондр вирівнювалися відповідно до магнітного поля, в якому сформувалися.

«Спостереження останніх років показали, що порожнини, проміжки і кільця – зазвичай явище для протопланетних дисків молодих зірок. Це важливі, але маловивчені ознаки фізичних процесів, за допомогою яких пил і газ входять до складу зірки і планет», – заявив один з авторів роботи Бенджамін Вайс з Массачусетського технологічного університету.

Різнорідність в складі метеоритів, які досягли Землі, дослідники спостерігали і раніше. Такі космічні тіла формувалися в різні часи і в різних частинах Сонячної системи. Аналіз показує або одну, або іншу комбінацію ізотопів і рідко виявляють відразу обидві.

У новому дослідженні вчені знайшли нове пояснення цієї загадки: великий розрив між зовнішньою і внутрішньою Сонячною системою, який існував 4,567 мільярда років тому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше астрономи за допомогою даних Dark Energy Survey ідентифікували 815 об’єктів за орбітою Нептуна, про 461 з яких раніше не було відомо. Це істотне доповнення до 3000 транснептунових об’єктів, відомих на даний момент.