Підсанкційний бізнесмен Фокус почав продавати свої спецдозволу на користування надрами

Компаніям, які займаються видобутком вуглеводнів, почали надсилати рекламні проспекти з пропозицією про продаж 5 спецдозволів на користування надрами, які пов’язують з підсанкційним бізнесменом Павлом Фуксом. Сам бізнесмен отримані відомості спростовує.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на джерела.

Як повідомляє видання, півроку назад Рада національної безпеки і оборони вела «повний комплект» санкцій проти Фукса.

Наслідком цього стало рішення Держслужби геології і надр анулювати два десятки спеціальних дозволів на користування надрами, якими володіло ТОВ «Голден Деррік».

«Сам Фукс спростовує зв’язок зі згаданими родовищами, але зречення не скасовує інстинкту самозбереження», – пише автор.

Відзначається, що Фукс ніколи не входив до найближчого оточення Петра Порошенка, але саме в каденцію п’ятого президента харківський бізнесмен сформував імперію в газовому бізнесі України. Також видання наводить деталі інформації, озвученої секретарем РНБО Даниловим за підсумками засідання минулої п’ятниці.

«СБУ займеться 23 компаніями, які дивним чином отримали спеціальні дозволи на видобуток вуглеводнів – відкрито кримінальне провадження», – заявив 15 жовтня Данилов.

«Більше з цього приводу офіційних деталей немає. Неофіційних, зате чимало. Від джерела в Раді безпеки ЕП стало відомо, що всі 23 компанії є фігурантами кримінального виробництва Державного бюро розслідувань (ДБР)», – йдеться в матеріалі. При цьому більшість з цих структур (16 юридичних осіб) в бюро вважають «компаніями, що входять в сферу інтересів Павла Фукса».

«Я всюди фігурую», – не без усмішки відповів на це Фукс журналістам.

«Чому фігурантами кримінального виробництва є 23 підприємства, а не 16? Тому що вони об’єднані не за принципом приналежності до однієї особи, а за фактом єдиної до них претензії», – пояснює видання.

«Всі ці компанії отримали спецдозволи на позаконкурсній основі – під приводом так званої апробації запасів. 16 з них отримали спецдозволи на видобуток вуглеводнів. Решта сім – на видобуток залізної руди і солі», – пояснили джерела в Держгеонадрах.

«Я не знаю цих компаній», – відповів Фукс. У той же час в ДБР наполягають на єдиному центрі управління, який веде до харківського бізнесмена.

За даними джерел видання, днями компаніям, які професійно займаються видобутком вуглеводнів, був спрямований рекламний проспект з пропозицією про продаж спецдозволів на користування надрами.

В ньому детально описані характеристики і потенціал п’яти з шістнадцяти перерахованих в таблиці площ: Ковпаківської, Звязівської, Федоровської, Небилівської і Цімбалівської.

«Чому тільки п’яти? Достовірної відповіді на це питання немає. Одна з найбільш вірогідних версій – продаються всі 16 ділянок, але реалізація здійснюється через різні рекламні проспекти», – йдеться в матеріалі.

При цьому, співрозмовники видання називають однією з опор Фукса в президентській команді Остапа Шипайло – це один з народних депутатів зі «Слуг народу», член парламентського комітету з питань енергетики, який формує нормативну політику в енергетиці, включаючи надрокористування.

Раніше 19 компаній колишніх власників ліцензій компанії «Голден Деррік», зв’язок з якими Павло Фукс вперто не визнає, оскаржили санкції РНБО у Верховному Суді.

Прокурор Південного округу штату Нью-Йорк зібрав достатньо доказів для висунення звинувачення адвокату Трампа Руді Джуліані за лобіювання ним інтересів олігарха Павла Фукса.

Раніше посаду голови Державної служби геології та надр України отримав чиновник, який надав компанії бізнесмена Павла Фукса ліцензії на видобуток газу.

У Росії Павло Фукс був оголошений в розшук у справі про шахрайство компанії MosCityGroup. Йому заочно висунуто звинувачення в особливо великому шахрайстві.

загрузка…