“Газпром” знову відмовився бронювати прокачування газу через Україну – тепер уже на листопад

Газопровід

“Північний потік-2”: загрози та виклики

Як відомо, у липні 2021 року США та Німеччина опублікували спільну заяву щодо “Північного потоку-2”, де зазначено, що якщо Росія спробує використовувати трубу як зброю проти України, Німеччина ініціюватиме запровадження проти Москви нових санкцій

“Газпром” відмовився бронювати додаткову транзитну потужність через Україну на листопад 2021 року і викупив лише третину від запропонованої транзитної потужності газопроводу Ямал-Європа, що проходить по території Польщі. Про це свідчать підсумки аукціонів бронювання, які відбулися 18 жовтня. У такому ж форматі завершився і минулий аукціон — на жовтень. Про це свідчать дані платформи GSA, пише “Еспресо”.

Підсумки таких аукціонів у дефіцитному 2021 році чинять сильний вплив і на ціну газу на спотовому ринку, і на ціну акцій “Газпрому”.

Згідно з даними GSA, ОГТСУ пропонувала потужності на двох маршрутах: газовимірювальній станції “Суджа” – 9,8 млн куб. м газу на добу, а також на ГВС “Сохранівка” – 5,2 млн куб. м газу. Незатребуваними залашилися обидві пропозиції.

Нагадаємо, у російської компанії на цей рік діє довгострокове бронювання українських потужностей в обсязі 40 млрд кубометрів – це 109 млн кубів на добу.

Як повідомляв 5.UA, 27 вересня 2021 року Угорщина та Росія підписали контракт про постачання блакитного палива в обхід України 4,5 млрд кубометрів газу. Офіційний Київ гостро розкритикував за це Будапешт. Там у відповідь назвали це “втручанням у внутрішню енергетичну політику”. І пообіцяли надалі блокувати вступ України до НАТО. Угода передбачає поставку 3,5 млрд кубометрів газу через територію Сербії, а ще мільярд кубометрів – через Австрію. Контракт діятиме 15 років.

1 жовтня Росія почала постачання газу в Угорщину в обхід України.

Нагадаємо, у липні Сполучені Штати та Німеччина опублікували спільну заяву щодо “Північного потоку-2”. У ній зазначили, що якщо Росія спробує використовувати трубу як зброю проти України, Німеччина ініціюватиме запровадження проти Москви нових санкцій.

Довідка. “Північний потік-2” – російський газопровід, збудований в обхід України. Його прокладають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ “Газпром”.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.