МЗС України відреагувало на провокації Росії проти спостерігачів ОБСЄ в Донбасі

Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив про те, що відомство закликало Росію припинити провокації проти спостерігачів ОБСЄ на території Донецької області, яка контролюється бойовиками угруповання “ДНР”.

“Дії Російської Федерації по перешкоджання діяльності місії ОБСЄ на тимчасово окупованій території України є неприпустимими. Блокування і тиск на спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Донецьку – елемент зусиль РФ по руйнуванню Мінських домовленостей і роздування збройного конфлікту”, – заявив Ніколенко в коментарі виданню “Новости Донбасса“.

Місія ОБСЄ офіційно призупинила спостереження за конфліктом в Донбасі. Співробітників місії фактично взяли в заручники, поки українська сторона не поверне захопленого в полон бойовика “ЛНР”, громадянина Росії та російського військовослужбовця Андрія Косяка. У телефоні Косяка знайшли відео мінометного обстрілу бойовиками Золотого і Пісок.

Крім того, українська делегація в Тристоронній контактній групі по Донбасу заявила, що російські збройні формування перейшли до захоплення заручників – вони незаконно утримують спостерігачів СММ ОБСЄ в приміщенні передовий патрульної бази в тимчасово окупованій Горлівці.

Ніколенко зазначив, що у вересні РФ припинила роботу місії спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску через кордон «Гуково» та «Донецьк». У МЗС впевнені, що РФ пішла на це, щоб виключити спостереження і приховати від міжнародної спільноти незаконні постачання зброї, боєприпасів і найманців з Росії на територію України.

“Рішення Постійної ради ОБСЄ передбачає забезпечення безпечного і надійного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ по всій території України для моніторингу ситуації в зоні російсько-українського збройного конфлікту. Закликаємо Росію до неухильного виконання своїх зобов’язань: припинити провокації проти міжнародних спостерігачів місії ОБСЄ, розблокувати їх пересування, забезпечити безперешкодний доступ на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях, гарантувати безпеку“, – додав речник МЗС, зазначивши, що Україна взаємодіє з міжнародними партнерами для відновлення роботи СММ ОБСЄ.

У Косяка вилучили пістолет ПМ з двома спорядженими магазинами, військовий квиток і посвідчення СЦКК (Спеціального центру контролю і координації припинення вогню). У відповідь окупанти «ЛНР» демонстративно «вийшли» з СЦКК і відкликали всі гарантії безпеки, вимагаючи видати їм Косяка.

Того ж дня ОБСЄ  призупинила роботу СММ в тимчасово  окупованому Донецьку  через дії бойовиків, однак їхня робота продовжується на окупованих територіях  Луганську.

Перші «протестувальники» з’явились під стінами готелю 15 жовтня, за оцінками спостерігачів, група налічувала 50-100 молодиків. Люди були налаштовані агресивно, тримали плакати з критикою діяльності СММ, зокрема, реакції спостерігачів на затримання 13 жовтня бойовика Андрія Косяка.