В Україні запровадять новий графік щеплень від коронавірусу

Міністерство охорони здоров’я України має оновити та затвердити графік щеплень від COVID для кожної області. А на місцях повинні контролювати їхнє дотримання.

Як повідомляється на сайті президента, на селекторній нараді у президента Володимира Зеленського обговорили рівень вакцинації у країні. За словами прем’єра Дениса Шмигаля, загалом в Україні зроблено 14,5 млн щеплень. Вакциновано 8 млн осіб, з них 6,5 млн отримали дві дози.

«Темпи вакцинації п’ять тижнів поспіль зберігаються на рівні 750-760 тисяч. За минулий тиждень зроблено 762 000 щеплень», – йдеться у повідомленні.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що 95% госпіталізованих з COVID-19 є невакциновані. На нараді Шмигаль доручив йому терміново оновити і затвердити графік щеплень для кожної області. Голови ОДА мають надати графіки пунктам, затвердити та проконтролювати їх дотримання.

Нагадаємо, в Окружний адмінсуд Києва надійшов позов, у якому просять скасувати наказ МОЗ про перелік професій для обов’язкової COVID-вакцинації.

З 21 жовтня українські поліцейські, працівники Держспоживслужби та Центру контролю і профілактики захворювань за допомогою планшетів будуть перевіряти достовірність СOVID-сертифікатів у місцях масового скупчення людей – на ринках, масових заходах, під час перевезень.

Тим часом У МОЗ анонсували перелік протипоказань до вакцинації.

загрузка…