У сертифікації “Північного потоку-2” може прийняти участь “Нафтогаз”

"Нафтогаз України"

“Північний потік-2”: загрози та виклики

Основна позиція України полягає в тому, що “Північний потік-2” не може бути сертифікований

НАК “Нафтогаз України” подав заявку на участь у сертифікації оператора газопроводу “Північний потік-2”, таким чином НАК хоче довести, що російський газопровід не може бути сертифікований. Про це під час брифінгу заявив голова “Нафтогазу” Юрій Вітренко, передає “РБК-Україна”.

“Нафтогаз України” як національна компанія, яка очолює боротьбу за енергобезпеку і відстоює національні інтереси України, подала заявку на участь у процесі сертифікації оператора “Північного потоку-2″ перед німецьким регулятором Федеральним агентством німецьких мереж”, – сказав він.

Як зазначив Вітренко, основна позиція полягає в тому, що “Північний потік-2” не може бути сертифікований, оскільки “не забезпечена його повна відповідність європейському законодавству”.

Вітренко заявив, що “Північний потік-2” зашкодить конкуренції на ринках Німеччини, Словаччини, Угорщини, Чехії та Австрії.

Глава НАК також навів деталі невідповідності “Північного потоку-2” європейському законодавству. Зокрема, оператор газопроводу “не може контролюватися “Газпромом”, або президентом РФ Володимиром Путіним, який стоїть за “Газпромом”.

“Також європейське законодавство говорить, що має бути забезпечений реальний доступ, не дискримінаційний, третіх сторін до цього газопроводу”, – повідомив Вітренко.

Він також нагадав про принцип солідарності, закладений в договір про заснування Європейського Союзу.

Зазначимо, “Північний потік-2” має відповідати правилам Третього енергопакету ЄС, зокрема, нормам про розподіл компаній. Тобто компанії, які займаються видобутком ресурсів, не мають права їх транспортувати. У випадку з російським газопроводом оператор Nord Stream 2 AG подав заявку, щоб його визнали незалежним оператором. Заявка розглядається з 8 вересня, крайній термін винесення рішення по ній – 8 січня.