В Україні можуть скасувати обов’язкову вакцинацію від Сovid-19

Окружний адміністративний суд Києва попросили скасувати наказ Міністерства охорони здоровʼя, який зобов’язує працівників певних професій вакцинуватися проти Covid-19 або звільнятися.

Про це повідомила пресслужба суду.

Позов подав Дмитро Ламза. Він просить ОАСК визнати протиправним та нечинним наказ міністерства. Також чоловік подав заяву про забезпечення позову, у якій вимагає суд зупинити дію відповідного наказу МОЗ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 97% пацієнтів Covid-госпіталів невакциновані Ляшко

“Зараз суд вирішує питання щодо відкриття провадження за даним адміністративним позовом та з’ясовує наявність правових підстав для вжиття заходів його забезпечення”, – йдеться у повідомленні.

25-річний Ламза наймолодший в Україні директор школи. Він очолює столичну школу №210 з поглибленим вивченням російської мови, пише “Бабель”.

МОЗ затвердило перелік організацій, працівники яких мають обов’язково вакцинуватися. Наказ набуває чинності з 7 листопада 2021 року.

Обов’язковій вакцинації підлягають працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та структурних підрозділів, закладів вищої, післядипломної, професійної, загальної середньої, початкової, позашкільної та дошкільної освіти та наукових установ.

У планах МОЗ – розширити перелік професій, для яких Covid-вакцинація є умовою допуску до робочого місця.