Скільки газу в українських ПСГ належить Україні

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко повідомив, що в українських підземних сховищах газу близько 10-15% блакитного палива належить європейським компаніям. Навіть якщо його заберуть, « нічого критичного не станеться, у нас залишиться достатньо газу», каже топ-менеджер НАК.

«Так, в наших підземних сховищах зберігають газ європейські компанії. Тому що вони вірять Україні і не вірять російській пропаганді. Але ці обсяги становлять 10-15% від загальних. І європейські компанії можуть продавати цей газ в Україні, якщо на нього буде попит за поточною ринковою ціною», – повідомив Вітренко у соцмережах.

Як повідомлялось, Росія уже веде консультації з Німеччиною щодо укладення нового контракту на транзит газу з Україною після 2024 року.

Нагадаємо, 1 жовтня набув чинності контракт між Угорщиною з Росією про постачання блакитного палива в обхід України. За ним Угорщина буде отримувати по 4,5 мільярда кубометрів російського газу на рік: 3,5 мільярда по газопроводу «Турецький потік» і його суходільній ділянці через Болгарію і Сербію та 1 мільярд кубометрів – через Австрію.

4 жовтня росіяни зупинили транзит газу через ГТС України в напрямку Угорщини. Київ переорієнтував весь транзит газу на точки з’єднання з Польщею, Словаччиною та Румунією.

6 жовтня президент РФ Владімір Путін заявив, що Росії невигідно перекачувати газ через українську ГТС. Він назвав послугу транспортування занадто дорогою для РФ. Водночас, за словами Путіна, Росія готова збільшити транзит газу через Україну, але для цього є низка «умов».

Ситуацію з транзитом газу через Україну ускладнює і те, що 4 жовтня стартувало заповнення газом першої гілки обхідного російського газопроводу «Північний потік-2». Найближчим часом почнеться технічне тестування магістралі.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель визнав, що Росія використовує ситуацію зі зростанням цін на газ для політичного тиску на ЄС, аби прискорити запуск газопроводу «Північний потік-2» в обхід сертифікації та вимог Третього енергетичного пакету ЄС.

загрузка…