“Газпром” відмовився від додаткового транзиту газу через Україну

Сьогодні на аукціонах російський монополіст “Газпром” не забронював додаткові українські транзитні потужності на листопад для транзиту газу. За інформацією “РБК-Україна” з посиланням на GSA Platform, оператором газотранспортної системи України було запропоновано використовувати українські потужності на двох гілках – газовимірювальній станції “Суджа” з можливістю прокачування до 10 млн кубометрів на добу та ГВС “Сохранівка” в обсягах – 5,2 млн кубометрів.

Пропозиції України залишилися незатребуваними, як і місяць тому.

У “Газпрому” чинний контракт з “Нафтогазом”, згідно з яким російська компанія, за принципом “качай або плати”, зобов’язана прокачувати через українську ГТС обсяги газу не менше 109 млн кубометрів на добу.

Раніше в Кремлі заявили про готовність не тільки зберегти, але і збільшити транзит газу через Україну, правда на своїх умовах. Своєю чергою, президент Росії Путін заявив, що ГТС України може не витримати, в разі збільшення обсягів транзиту.

Тим часом закачування газу в підземні сховища Європи з початку тижня впала до мінімальних величин з травня.

Нагадаємо, що “Газпром” 1 жовтня зупинив транзит газу через Україну в напрямку Угорщини. При цьому заявки на транзит не надійшли, хоча потужності з України в Угорщину законтрактовані на весь газовий рік – з жовтня 2021 рік по 30 вересня 2022, – в розмірі 24,6 млн куб. м на добу.

Як писало ZN.UA, Україну очікує падіння транзиту та унеможливлення віртуального реверсу газу з Угорщини. Про це у своєму тексті для ZN.UA пишуть експерти Центру досліджень енергетики Марія Якуб та Олександр Харченко у тексті – “Які наслідки матиме для України новий газовий контракт між Угорщиною і “Газпромом”.