«Нафтогаз» подав заперечення проти сертифікації оператора «Північного потоку 2» в Німеччині

“Нафтогаз” подав заявку на участь в процесі сертифікації оператора газопроводу «Північний потік 2» в якості експерта. Про це повідомив глава НАК «Нафтогазу» Юрій Вітренко під час прес-конференції в Києві, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Нафтогаз України”, як національна компанія, яка очолює боротьбу за енергетичну безпеку України, відстоює національні інтереси, подала заявку на участь в процесі сертифікації оператора “Північного потоку 2” перед німецьким регулятором “, – сказав він.

За його словами, сертифікація оператора “Північного потоку-2” завдасть шкоди конкуренції на європейському ринку, в тому числі на німецькою, словацькою, угорською, чеською та австрійських ринках.

“Підкреслю, питання не тільки в тому, що Україна як транзитна країна страждає через те, що Росія використовує газ як енергетичну зброю і продовжує це робити. Ми відзначаємо, що є великі ризики для безпеки України та для безпеки регіону”, – зазначив він.

Раніше повідомлялося, що “Нафтогаз” звернувся до Єврокомісії з проханням приєднатися в якості третьої сторони до обговорень по сертифікації “Північного потоку – 2”. Про це розповіла віце-прем’єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина.