У психлікарні на Волині стався спалах коронавірусу: подробиці

Лікарня

Коронавірус та карантин

Станом на сьогодні COVID-19 підтвердили у 39 пацієнтів психіатричної лікарні

У Волинській обласній психіатричній лікарні стався спалах коронавірусу, у зв’язку із поширенням інфекції в медичній установі розгорнули ковідний стаціонар. Про це повідомила головна лікарка закладу Людмила Юрко, передає місцеве видання “Волинські новини”.

За її словами, 12 жовтня 2021 року серед пацієнтів психлікарні виявили перші симптоми захворювання – підвищену температуру. За допомогою ПЛР-тестування у хворих лабораторно підтвердили коронавірусну інфекцію.

“У той же день, 12 жовтня, нашу лікарню включили у перелік закладів, що мають право надавати допомогу пацієнтам із COVID-19. І ми розгорнули ковідне відділення на 50 ліжок, куди й перемістили всіх пацієнтів, у яких підтвердили діагноз. Організована робота медичних команд. Хворі отримують необхідну лікарську допомогу у повному обсязі”, – зазначила лікарка.

Вона також розповіла, що станом на 18 жовтня COVID-19 підтвердили у 39 пацієнтів психіатричної лікарні. Усі вони мають легку форму захворювання або ж середнього ступеня.

“Дихальної недостатності станом на сьогодні у жодного із хворих немає. Сатурація в усіх в межах норми. Утім серед пацієнтів є декілька людей, які мають підвищену температуру тіла – до 38 градусів. Вони почувають себе задовільно”, – зазначила Людмила Юрко.

Вона додала, що випадки захворюваності на коронавірусну інфекцію є й серед персоналу лікарні.

“Усі наші працівники, у яких виявили COVID-19, перебувають на амбулаторному лікуванні за місцем проживання. Наразі не можу озвучити точну кількість хворих. Це близько 5-6 осіб”, – інформує вона.

Директорка запевняє: попри те, що у тимчасовому ковідному стаціонарі КП “Волинська обласна психіатрична лікарня міста Луцька” немає централізованого постачання кисню, заклад повністю забезпечений кисневими концентраторами.

Нагадаємо, що за минулу добу, 17 жовтня, коронавірус в Україні виявили у 9524 осіб, зафіксовано 177 летальних випадків, 3421 пацієнт одужав.