В Іспанії вручили премію відомій письменниці трилерів, яка виявилася псевдонімом трьох чоловіків

Найвпливовішу літературну премію Іспанії «Планета» вручили на церемонії нагородження. Її отримала письменниця трилерів Кармен Мола, яка виявилася трьома друзями-співавторами романів, повідомляє CNN.

Під псевдонімом працювали телевізійні сценаристи Агустін Мартінес, Хорхе Діас і Антоніо Мерсер.

Ще однією несподіванкою для шанувальників літератури став призовий фонд премії. Його збільшили до мільйона євро, що перевищило навіть Нобелівку.

Глядачі церемонії, на якій були присутні король і королева Іспанії, чекали на сцені письменницю, жінку-професора, дружину і матір, яка у вільний час пише криваві, захоплюючі історії. Саме такий образ сформували піар-фахівці і самі автори.

Агустін Мартінес, Хорхе Діас і Антоніо Мерсер відомі своїми романами, роботами на телебаченні і публікувалися під своїми іменами, поки не вирішили разом писати під псевдонімом, який перекладається як «Крута Кармен».

Мартінес, Діас і Мерсер від імені Кармен Мола не тільки підписувалися цим псевдонімом, а й давали інтерв’ю ЗМІ.

Роман, за який була вручена премія, називається «Чудовисько». Він оповідає про серійного вбивцю, який орудує в охопленому епідемією холери місті.

Анонімність подобалася авторам.

“Це дуже зручно, нам сподобалося. Критика не зачіпає тебе так сильно, і ти продовжуєш жити своїм життям після виходу роману”, – сказав в інтерв’ю газеті El Mundo Хорхе Діас.

CNN відзначає, що в 2020 році Жіночий інститут в Іспанії включив твори Кармен Мола в список «феміністського читання» поряд з роботами Маргарет Етвуд. Екс-глава організації Беатріс Гімено назвала Мартінеса, Діаса і Мерсер шахраями, тому що не просто писали романи, а роками давали інтерв’ю в образі жінки.

Раніше став відомий лауреат Нобелівської премії з літератури. Нагороду в цьому році отримав Абдулразак Гурна з формулюванням “за його безкомпромісне і жалісливе проникнення в наслідки колоніалізму і долю біженців в прірви між культурами і континентами”.