Помер «великий друг України» — співголова міжпарламентської ради Україна-НАТО Оярс Калниньш

Пішов з життя співголова міжпарламентської ради Україна-НАТО (Ukraine-NATO Interparliamentary Council (UNIC) Оярс Калниньш. Про це повідомив голова постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернів (фракція «Слуга народу») в Facebook.

«Сьогодні його не стало… Пішов великий друг України», — написав Чернів.

Помер чоловік, без якого не відбувалося жодної події, в рамках руху України в НАТО.

«І завжди його позиція була чіткою і твердою: РФ — агресор і має нести відповідальність за все, що накоїла в Україні, а Україна повинна стати членом НАТО», — написав Чернів.

Калниньш був співголовою неформальної групи підтримки Кримської платформи в ПА НАТО й ініціатором створення групи підтримки КП в Латвійському Сеймі, першим серед всіх парламентів.

«Одного разу Оярс сказав мені:« На початку 90-х ми й мріяти не могли про вступ в НАТО, але завдяки наполегливій праці та постійному нагадуванню про себе ми стали членами Альянсу. Україна теж повинна бути в НАТО, і ми вам в цьому допоможемо. І допомагав…», — підкреслив Чернів.

Про причини смерті Оярса Калниньша Чернєв не повідомив.

Раніше повідомлялося, що приєднання Грузії й України до НАТО відбудеться зовсім не завтра. Але поки триває цей процес, альянс повинен підтримувати Київ і Тбілісі. Про це заявив генсек НАТО Йенс Столтенберг.