На центр «Меморіал» в Москві, під час сеансу фільму про Голодомор, напали люди в масках

У Москві під час сеансу перегляду фільму Агнешки Холланд «Гарет Джонс» (в українському прокаті — «Ціна правди») в офісі правозахисного центру «Меморіал», який визнаний російською владою «іноземним агентом», було скоєно напад кількох десятків людей в масках. Про це повідомляє російська служба Радіо Свобода.

Через хвилин 10 після початку перегляду фільму, у двері зали «влетіли» невідомі в масках і наказали всім лежати. Багато хто з присутніх сильно злякалися, оскільки подумали, що стали жертвами захоплення заручників. Але, через короткий проміжок часу, нападники зайшли на сцену і стали назвати присутніх «фашистами» і викрикувати гасла «Геть!» і «Йди!». Подробиць про нападників і причини їхнього вчинку поки немає.

Фільм, під час показу якого стався напад, оповідає про британського журналіста, який приїхав в СРСР і став свідком Голодомору на території України.

До приїзду поліції вдалося затримати трьох осіб. Їх забрали до відділку. Після цього поліція оточила будівлю, де розташований офіс «Меморіалу» — гостей перегляду з нього випустили, а співробітників організації — ні.

Раніше повідомлялося, що ФСБ Росії опублікувала наказ з переліком відомостей, які «можуть бути використані іноземцями проти безпеки Росії». Така офіційна версія нових обмежень у РФ.

Річ у тому, що в списку немає даних, які були б держтаємницею або секретною інформацією. І лише на думку ФСБ, інформація може «потенційно використовуватися проти державної безпеки іноземними державами й міжнародними організаціями». За фактом, «іноагентом» може стати практично будь-який аналітик.