“13 ракурсів війни”: у Києві пройшла фотовиставка про “залаштунки” російсько-української війни (Відео)

Фото на виставці

Події, зображені на фото, не йдуть з пам’яті журналістів

Те, що лишилося за кадром. Тринадцять українських воєнкорів продемонстрували світлини, які зробили під час своєї журналістської діяльності на сході. Свої роботи об’єднали у спільну фотовиставку і відкрили її до Дня захисників. Так вирішили подякувати українським військовим. Світлини бачила і журналістка “5 каналу”.

Крізь їхні об’єктиви ми дізнаємося, що відбувається на сході. Та скільки залишається за кадром: 13 воєнкорів показали, які вони залаштунки війни. Це спільна виставка тих, хто побачив події на лінії фронту з різних ракурсів – моторошні, проникливі, а то й щасливі кадри. Один із перших знімків, який зробила на сході журналістка Євгенія Китаїва, яка й організувала цю виставку.

“Це розбитий, розбомблений будинок на околиці Красногорівки і на підвіконні розбитої квартири був дитячий фотоальбом, сторінки якого ще тліли. Вона і побудувала в мені ту призму, через яку я почала сприймати той біль війни, який відбувається і доводиться нам бачити”, – каже журналістка і телеведуча “5 каналу” Євгенія Китаїва.

Аби серед сотень вибрати кілька світлин, які покажуть на виставці, кожному автору довелося добряче подумати. Відібрали всього 39 фото.

“І так, як вже повелося, ми являємося очима всього цього, то це треба показувати. Я думаю, що нам сьогодні це вдалось”, – додала Євгенія Китаїва.

Ще одна журналістка Анастасія Федченко фотографувала умови, в яких українські військові тримають оборону на сході. Військовою кореспонденткою їхала туди, аби розповісти про силу духу наших воїнів.

“Авдіївська промзона, там стоїть стін на вистрілах з-під РПГ. Війна це ще і частина життя, і з багатьма вона буде до кінця життя і насправді з Україною вона буде ще кілька поколінь. Не тому, що вона ще триватиме кілька років, а тому, що вона не йде з пам’яті”, – наголосила журналістка інтернет-видання “Новинарня” Анастасія Федченко.

Події, які побачила на власні очі, не йдуть із пам’яті і Євгенії Подобній, яка раніше працювала військкором на “5 каналі”.

“Ось наприклад ось ця фотографія, яку зняла операторка “5 каналу” Ганна Кудрявцева, це ми були з нею разом на цій зйомці і це дійсно тоді загинули двоє місцевих мешканців у Зайцевому, і насправді дуже мало, хто зафіксував цей факт, крім знімальної групи “5 каналу”, – пригадує журналістка Євгенія Подобна.

Подивитися на ці кадри запросили легендарного військовослужбовця Ігоря Гордійчука. Від самого початку російської агресії стримував атаки ворога. Був тяжко поранений. Він переконаний, що те, що відбувається на сході, вкрай необхідно показувати тут, в українській столиці.

“Треба робити такі виставки, треба доносить, що війна. А в нас в Києві для більшості війни нема. Наскільки зберігається історія, новітня, сучасна. Нам треба все це берегти”, – запевнив начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук.

Вікторія дивиться на світлини, які зробив на українському сході її син. Нині він на передовій, протистоїть російському ворогу. На фронт пішов після того, як там загинув його батько Дмитро Годзенко.

“Знімає постійно якісь контрасти, цікаві вихоплює моменти. Наприклад, воїн і дитяча іграшка. Дуже зворушує”, – підсумовує мати морського піхотинця Олексія Годзенка Вікторія Годзенко.

Аби не лише зворушити, а й звернути увагу суспільства на війну – те, що болить і досі триває, українські журналісти організували спільну виставку. Ці світлини можна придбати, а гроші за них підуть на потреби українських бійців.

Лідія Середюк, Ігор Новіков, “5 канал”

Дивіться також: Під Києвом у День захисників та захисниць України відбулися змагання “Брати по зброї”: хто переміг