Як безкоштовно зробити КТ в Україні

Коли пацієнтові потрібно визначити стан органів грудної клітини, його можуть направити на комп’ютерну томографію. В Україні цю процедуру можна пройти абсолютно безплатно. Про це повідомив МОЗ України.

Зокрема, це може бути ситуація, коли неможливо провести ПЛР-тест на коронавірус, наявність дихальної недостатності або існування супутніх патологій і випадки негативного ПЛР-тесту і загальний важкий стан пацієнта.

Що потрібно для безплатного КТ — інструкція МОЗ

  • Пацієнт повинен звернутися до свого сімейного або особистого лікаря за медичною допомогою. У разі, якщо лікар бачить таку потребу, то виписує пацієнту е-направлення на обстеження. У документі, який можна отримати на смартфон, вказується тільки код послуги та інформація про заклад та лікаря, який і створив це Е-направлення.
  • Далі пацієнт вибирає медичний заклад, який надає амбулаторну допомогу за контрактом з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Так, лікарня чи поліклініка повинна надавати послуги з пакета «Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах».
  • Зв’язавшись з такою поліклінікою й уточнивши, чи є там апарат для проведення КТ (томограф) і лікар, який його може зробити, пацієнт повинен записатися на обстеження і прийти в певний час для проведення безплатного КТ.

Якщо пацієнт знаходиться на лікуванні в стаціонарі, то всі необхідні обстеження входять до відповідного пакет послуг і проводяться відразу в тій лікарні, куди він був госпіталізований. Для надання допомоги лікарня має все необхідне.

Раніше повідомлялося, що захворюваність коронавірусом в Україні поступово зростає, епідситуація погіршується. Нова хвиля епідемії почалася раніше прогнозованих дат, і за своєю інтенсивністю наздоганяє показники минулої осені.

Пікові навантаження на вітчизняну систему охорони здоров’я припадуть в другій половині листопада, вважає головний санітарний лікар України Ігор Кузин.