“Якщо повірив Путіну, то ти програв”: Порошенко про спецоперації у перші роки війни і виведення наших військ із Дебальцева (Відео)

Петро Порошенко

Порошенко заявив, що інформацію про виведення військ із Дебальцева “злив” депутату один із командирів батальйону

П’ятий Президент України Петро Порошенко в етері програми “Таємниці війни” на “5 каналі” сказав, що у 2014 році президент РФ Володимир Путін був упевнений, що зможе взяти в полон 10 тис. українських воїнів, але дії влади не дозволили йому це зробити.

“Якщо ти видихнув, то ти повірив Путіну, що Путін зупинив наступ, а якщо ти повірив Путіну, то ти програв. Ситуація, коли ти видихнув, була. Коли взяли Слов’янськ – видихнули. Коли потім пішли на Краматорськ, Костянтинівку, коли зберегли під час штурму Маріуполь – видихнули. Коли ми з міністром оборони Полтораком домовилися про операцію про виведення наших військ із Дебальцева, бо Путін був упевнений, що він візьме в полон 10 тисяч українських воїнів і це кардинально змінить ситуацію в Україні. При цьому маршрут був о 23:30 зданий”, – наголосив Порошенко.

Він розповів, що один із командирів батальйону “злив” інформацію одному депутату, і той опублікував це на своїй сторінці у Facebook.

“І я це особисто бачу. Я казав, що маршрут не знав ніхто, крім командирів підрозділів. Я не мав права знати цей маршрут як президент. Ми тоді, коли вивід мав закінчитися затемна, ще о 5-й ранку, ми терміново змінювали маршрути, тому що там підготували “розстрільні” команди, які мали б знищувати наших військових”, – пояснив Порошенко.

Політик зазначив, що на все життя запам’ятає очі тих хлопців і дівчат, які тоді сказали, що повернулися з того світу.

Нагадаємо, перед цим Петро Порошенко розповів, як він надав наказ Збройним силам України піти в контрнаступ і заявив, що його рішення підтримали Ангела Меркель та Франсуа Олланд.