Зеленський і Шефір намагалися поза чергою вивести активи з банку Курченка – “Схеми” (Відео)

Зеленський, Шефір і "Брокбізнесбанк"

Партнери у 2014 році намагалися залізти в кишеню державі, щоб повернути свої гроші, – вказують розслідувачі

Володимир Зеленський та Сергій Шефір намагалися незаконно вивести сотні тисяч доларів із проблемного банку одіозного олігарха Сергія Курченко. Про це йдеться у новому розслідуванні програми “Схеми”.

Мова про період, коли Зеленський та його оточення ще не мали стосунку державних посад, проте журналісти вважають необхідним оприлюднити інформацію, аби суспільство могло повною мірою розуміти, які люди нині у владі.

Йдеться про події 2014 року та “Брокбізнесбанк” Курченка, що саме проходив процедуру ліквідації. Майбутній президент та його партнер, за даними “Схем”, тримали у фінансовій установі депозити на понад $300 тис. та більше як $400 тис. відповідно. Держава ж гарантувала повернення їм “лише” 200 тис. грн.

Розслідувачі з’ясували, що майбутні політики уклали угоди з компаніями-боржниками проблемного банку, які намагалися вивести з-під застави майно на мільйони гривень. Натомість горе-вкладники могли б певну компенсацію – меншу, аніж розмір депозитів, проте більшу за кошти від державного Фонду гарантування вкладів. Тобто – забрати з банку гроші поза чергою.

 

Економіст Сергій Фурса зазначив, що спроба забрати “своє” поза встановленою законом черговістю – це де-факто намагання залізти в кишеню державі, які через “банкопад” доводилося перекривати велику дірку в бюджеті Фонду гарантування вкладів.

У підсумку Вищий господарський суд визнав такі договори незаконними.

Журналісти звернулися за коментарями до Шефіра. Він відповів: “У нас не було часу займатися юридичними питаннями і ми передали комусь право ними займатися”. У офісі президента запит проігнорували.

Як повідомляв 5.UA, на початку жовтня найвпливовіші світові медіа (BBC, CNN, Washington Post, Guardian) опублікували матеріали про те, що президент України Володимир Зеленський має приховані офшорні компанії, через які, ймовірно, виводились десятки мільйонів доларів з України у співпраці з Коломойським.

Зокрема, розслідувачі “Слідство.Інфо” опублікували фільм “Офшор 95”, де мовиться про бізнес Зеленського і його оточення. Зокрема розслідувачі з’ясували, що офшорна мережа “кварталівців” могла отримувати від компаній Ігоря Коломойського мільйони через кіпрську філію “ПриватБанку”. Через неї, за версією правоохоронців, олігарх відмивав гроші з банку. Мовиться про понад 40 мільйонів доларів.