Курсанти військового ліцею ім. Богуна склали присягу: як це було – сюжет (Відео)

Складання присяги

Тепер на богунівців чекає нове життя

Служити та захищати: близько трьох сотень хлопців та дівчат у День захисників та захисниць України склали присягу на вірність українському народу у київському військовому ліцеї імені Івана Богуна. Такий шлях більшість обрали не випадково. Серед богунівців понад півсотні дітей, чиї батьки учасники російсько-української війни. Батьки шістьох загинули на фронті. На урочистостях побувала і журналістка “5 каналу”.

Урочисте шикування у парадній формі. У київському військовому ліцеї імені Богуна готуються до найважливішої миті цього дня – складання присяги.

“Трохи переживаємо, але ми всі готові. Бо тренувалися довгий час”, – каже ліцеїст Макар.

Ліцеїстка Анастасія зазначила: “Присяга – це вірність народу. Адже після цього ми станемо справжніми ліцеїстами. Справжніми захисниками України”.

У мам і бабусь завмирає серце. А в тат і дідусів бракує слів. Сльози на очах – навіть у чоловіків.

“Я приїхав з Херсона, щоб його підтримати”, – зауважив дідусь ліцеїста Григорій.

Сестра ліцеїста Вікторія запевняє: “Мій братик вступив в інститут. Я за ним дуже скучала і переживала. І я дуже рада, що він вступив сюди!”.

Курсанта Ігоря приїхала підтримати вся родина. Стати військовим – його свідомий вибір.

“Ліцеїст це, мабуть, крок в майбутнє. Це дуже круто. У майбутньому хочу стати офіцером ЗСУ”, – розповідає ліцеїст Ігор Меркулов.

Шикуйсь, рівняйсь, струнко – уже звичні слова для ліцеїста, а досягнути мрії допомагав рідний дідусь, який теж служив у Збройних Силах.

“Я не лише розказував, а й показував. Я особисто його тренував. Особливо по фізрі. Тепер он в нього всі 12”, – наголошує дідусь ліцеїста Сергій.

Мати ліцеїста Ольга акцентує увагу: “Це така подія в нашому житті, що нема слів. Одні емоції…сльози і щастя!”.

Серед трьох сотень ліцеїстів – 25 дівчат. Одна-дві у кожному взводі. Тепер ніякого мейкапу та розпущеного волосся.

“Хочеться, але буду намагатися цього не робити”, – каже ліцеїстка Тетяна.

З напутнім словом до ліцеїстів звернувся начальник ліцею – Герой України Ігор Гордійчук. Легендарний розвідник із позивним “Сумрак” командував операцією зі взяття під контроль Савур-могили.

“Ви робите потужний крок в своє більш доросле життя. Я щиро вірю, що це був ваш свідомий вибір, не зважаючи на агресію Росію, – стати офіцерами ЗСУ”, – наголосив начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук.

Тепер на богунівців чекає нове життя. Без телефонів протягом дня та щільний графік з суворим режимом. На виконання домашнього завдання – три годин. А на вихідних культурна програма: відвідини музеїв та походи до театрів. Усі охочі тут навчатися проходили ретельний відбір. Аби вступити до військового ліцею імені Богуна потрібно докласти чимало зусиль. Окрім математичних і гуманітарних знань, майбутні ліцеїсти повинні здати тест на фізичну та психологічну підготовку. Опісля – вердикт лікаря щодо стану здоров’я вступника.

“Тут дуже важко навчатися. Тут темп дуже швидкий. Тут як в армії. В нас дуже багато офіцерів, які пройшли АТО, вони показують власним прикладом і дають поштовх на подальше навчання”, – підсумував офіцер-вихователь Михайло Мєдвєдєв.

Серед ліцеїстів – понад пів сотні дітей, чиї батьки учасники російсько-української війни. У шістьох ліцеїстів батьки загинули на фронті.

Анжеліка Музиченко, Олександр Степанов, “5 канал”

Дивіться також: Як у Сєверодонецьку проходив перший за 30 років незалежності військовий парад – сюжет