У Чорногорії розкрили імена іноземців, що отримали “золоті паспорти” – в переліку є українці

Чорногорія

Відповідна програма діяла з 2019 року, втім через скандали була достроково закрита

У Міністерстві внутрішніх справ Чорногорії оприлюднили перелік іноземців, які у 2020-2021 роках отримали громадянство країни в обмін на інвестиції (так звані “золоті паспорти”). До списку потрапили 166 осіб – це 48 заявників та 118 членів їхніх родин.

Про таке інформує “Європейська правда”, посилаючись на дані міністерства.

Як стало відомо, більшість осіб, які отримали “золоті паспорти” – громадяни Росії. Також у переліку є громадяни Сполучених Штатів, Німеччини, Швейцарії, Китаю, Туреччини, Індії, Білорусі, Лівану.

Втім, до списку потрапили й шестеро українців. Це Іванна Пікуш з Києва, Олена Сафонова з Ізюму (Харківська область) та Ірина Стржалковська з Вінниці, Олександр Пустовий з Горлівки, а також В’ячеслав та Яна Сосінські з Донецька.

Зауважимо, що персональні дані цих осіб заретушовані – вказано лише імена, прізвища, місто народження та громадянство.

Довідково. Чорногорія запустила програму інвестиційного громадянства у 2019 році. Вона мала діяти до кінця 2021-го, однак після низки скандалів у лютому 2021 року програму було достроково закрито.

Аби отримати омріяний “золотий паспорт” необхідно було придбати нерухомість на суму 250 тисяч євро (на півночі країни) або 450 тисяч євро (на узбережжі), а також внести благодійний внесок на суму 100 тисяч євро у державний фонд.